شناسهٔ خبر: 81254 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

امروز و با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام می گیرد:

بهره برداری از ٨٨ دستگاه دیگر از انواع ناوگان حمل و نقل ریلی ساخت داخل/ تولید سال ٩٩ تا اردیبهشت ماه به ١۴۴ دستگاه رسید

سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل و آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن میانه - اردبیل معاون وزیر راه و شهرسازی از اضافه شدن ٨٨ دستگاه از انواع ناوگان حمل و نقل ریلی ساخته شده با توان داخلی به شبکه ریلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اعلام سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ٨٨ دستگاه دیگر از انواع لوکومتیو، واگن و انواع دیگر ناوگان ریلی به بهره برداری خواهد رسید. 
سعید رسولی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به عملکرد سال گذشته و ساخت ٧٧٨ دستگاه انواع ناوگان ریلی، مسافری و خودکشش توسط متخصصان کشور و با بهره گیری از توان داخلی، مقام عالی وزارت تاکید داشتند که برای سال ٩٩ این هدفگذاری برای ٢٠٠٠ دستگاه شامل تولید و نوسازی ناوگان فرسوده باشد. 

وی افزود: در فروردین که تحت سایه مطلق کرونا بودیم در مراسمی ۵۶ مورد انواع دستگاه ساخته شده به بهره برداری رسید. 

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در همین راستا امروز سی ام اردیبهشت و با حضور وزیر راه و شهرسازی ٨٨ دستگاه دیگر از انواع ناوگان ریلی به شبکه کشور افزوده خواهد شد تا این تعداد از ابتدای سال تاکنون به ١۴۴ دستگاه رسیده باشد. 

رسولی در پایان گفت: ضمن تشکر از تمام دست اندرکاران شبکه حمل و نقل ریلی کشور امیدواریم در راستای رسیدن به هدف مورد تاکید با شتاب و سرعت حرکت کنیم.