شناسهٔ خبر: 81379 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صادرات افزون بر ۱۶۸ هزار تن کالا از سیستان و بلوچستان

س و ب - پایانه های مرزی.JPG معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات ۱۶۸ هزار و ۹۷۰ تن کالا توسط ۶ هزار و ۸۶۲ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک در ۲ ماهه  ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، تیمور باقری با اشاره به تاثیرات شیوع بیماری کرونا در مبادلات مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان گفت: مبادلات تجاری این استان با کشور افغانستان از طریق پایانه مرزی میلک بدون توقف و با رعایت کلیه موازین بهداشتی تداوم دارد اما با کشور پاکستان از طریق پایانه مرزی میرجاوه با توجه به بستن مرز مشترک از سوی کشور مذکور با مشکلاتی همراه بود.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده توسط استانداری سیستان و بلوچستان، این اداره کل، اداره کل گمرکات استان و سایر دستگاه های متولی و رایزنی های به عمل آمده توسط وزارت امور خارجه، کشور پاکستان بعد از حدود دو ماه تعطیلی از ۲۴ اردیبهشت ماه مجوز ورود محدود ناوگان به خاک خود را از طریق مرز میرجاوه صادر کرد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت انجام شده از مرزهای زمینی و دریایی این استان را نیز در مدت مذکور۴۷ هزار و ۷۳۵ تن  عنوان کرد که توسط ۲ هزار و ۱۱۰ دستگاه کامیون جابجا شده است.

باقری در پایان با اشاره به اهمیت مراقبت های پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: همکاران ما در این اداره کل علاوه بر نصب بنرهای آموزشی در محوطه پایانه های مرزی میلک و میرجاوه روزانه اقدام به ضدعفونی محوطه پایانه ها و کامیون های ورودی و خروجی می کنند.