شناسهٔ خبر: 81475 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد:

۸ درصد از آزادراه‌های کشور در استان زنجان قرار دارد/ انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان/ تکمیل طرح ابرار تا پایان سال

عبدالحسین علی اکبری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای این استان خبر داد.

عبدالحسین علی‌اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این استان هزار و ۶۲۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، گفت: ۲۰۰ کیلومتر از مجموع راه‌های اصلی و فرعی این استان، آزادراه است و هشت درصد از مجموع آزادراه‌های کشور در این استان قرار دارد.

او با اشاره به ابلاغ طرح اصلاح کیفی رویه آسفالت راه‌های کشور توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد: از اوایل اردیبهشت‌ماه به‌ویژه در دو هفته اخیر، فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در هشت شهرستان استان آغاز شد و عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان در حال انجام است.

علی‌اکبری با بیان اینکه کارهای اساسی را نیز شروع کرده‌ایم، ادامه داد: مثلا در آزادراه زنجان-قزوین، پیمانکار عملیات را از سر گرفته است. یعنی پس از آسفالت تراشی و پاکسازی وصله‌های هندسی را انجام می‌دهد. در این آزادراه امسال در حدود ۳۵ میلیارد ریال مجوز برگزاری مناقصه گرفته ایم که انشاالله این عملیات در طول سال انجام خواهد گرفت.

او عنوان کرد: سال گذشته حدود ۱۱۰ هزار تن آسفالت توسط پیمانکاران مختلف در کل محورهای ارتباطی استان پخش کردیم. همچنین حدود هزار و ۶۰۰ تن از سهمیه قیری که در بخش راه‌های شریانی به ما ابلاغ شده است از طریق پیمانکاران مختلف جذب کرده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به اقدامات انجام شده در طرح ملی ابرار نیز اشاره و عنوان کرد: در طرح ابرار نیز ۴۵ کیلومتر راه روستایی برای ما مصوب شده بود که دارای ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است. البته با توجه به اینکه زنجان جزو استان‌های سردسیر کشور است، این عدد مربوط به فصل کاری گذشته است و با توجه به اینکه شرایط جوی از دو هفته گذشته برای کار مهیا شده است در حال برنامه‌ریزی برای تکمیل این محورها هستیم و امسال این طرح را تکمیل خواهیم کرد.