شناسهٔ خبر: 81579 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

حمل و جابجایی بیش ۲ هزار مترمکعب ماسه های روان از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

س و ب - ماسه روبی (1).jpeg رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک از جمع آوری ۲ هزار متر مکعب ماسه های روان از سطح محورهای مواصلاتی این شهرستان طی دهه نخست خرداد ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ابراهیم شفیعی مقدم افزود: با توجه به قرار گرفتن بخش قابل توجهی از محور های مواصلاتی این شهرستان در مسیر حرکت شن های روان که هر ساله با شروع بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شدت بیشتری هم پیدا می کند، مشکلات عدیده ای برای مردم منطقه از جمله اختلال در تردد به وجود می آید.

وی افزود: در همین راستا و به دنبال طوفان های هفته گذشته و احتمال قطع راه ارتباطی ۱۲ روستا که در نقاط ماسه گیر قرار دارند، با حضور به موقع نیروهای این اداره، حجم زیادی از ماسه بادی از سطح راه به طور کامل جمع آوری شد تا ضمن جلوگیری از مسدود شدن محورها، تردد ساکنین منطقه بدون اختلال صورت پذیرد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک گفت: در این عملیات ۹ نفر از همکاران این اداره با استفاده از ۵ دستگاه ماشین آلات راهداری نسبت به جمع آوری و حمل ۲ هزار متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای ارتباطی و تنقیه ۲ دستگاه پل اقدام کردند.