شناسهٔ خبر: 81687 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در نشست اعضای مجمع نمایندگان استان اردبیل عنوان کرد

بهسازی ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در دستور کار وزارت راه /نیاز به ۲ میلیون تن قیر برای اجرای پروژه‌ها

وزیر - استان اردبیل وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای پروژه‌های خود در سال ۹۹ به حدود ۲میلیون تن قیر نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خانه ملت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان استان اردبیل، با آرزوی موفقیت برای نمایندگان مجلس یازدهم، گفت: دغدغه‌های مطروحه نمایندگان استان اردبیل درباره وضعیت پروژه راه آهن اردبیل و راه‌های موصلاتی در شهرها و راه‌های روستایی کاملا صحیح است، البته وزارت راه و شهرسازی اقدامات بسیاری را برای بهبود وضعیت انجام  داده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از اقدام‌های وزارت راه و شهرسازی برای بهبود وضعیت پروژه‌های عمرانی کشور این بود که وزارتخانه در زمان تدوین لایحه بودجه سال ۹۹، به صورت اختصاصی لایحه ای را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد تا بر اساس آن، لایحه نهایی بودجه بسته شود.

افزایش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی در سال ۹۹

او گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، به طور میانگین بودجه عمرانی  حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، همچنین در لایحه بودجه سال ۹۹ با استفاده از تبصره ۱۹، از منابع اعتباری غیردولتی در حوزه نگهداری راه‌ها استفاده شده و از این رو قرار است که از این روش برای برخی پروژه‌های باقی مانده استفاده کنیم.

پیشرفت بالای پروژه راه آهن اردبیل

اسلامی با اشاره به پیشرفت بالای پروژه راه آهن اردبیل، افزود: خوشبختانه روند اجرای راه آهن اردبیل بسیار مثبت است، از این رو تنها مانع ما برای تکمیل این پروژه سرما و بخبندان در زمستان سال جاری خواهد بود در غیر این صورت هیچ دلیلی برای توقف کار وجود ندارد.

اجرای طرح ابرار برای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای طرح ابرار برای محرومیت زدایی مناطق، گفت: این طرح در بهبود شرایط مناطق محروم بسیار اثرگذار است، البته متأسفانه در سال ۹۸ روند تخصیص قیر بسیار نامطلوب بود به طوری که نسبت به سال ۹۷ تنها یک هشتم محقق شد.

اسلامی  با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی توسعه و بهسازی ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی را دردستور کار قرار دارد، گفت: در سال گذشته ۲ هزار کیلومتر راه روستایی با اولویت مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت.