شناسهٔ خبر: 81766 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد خبر داد

افزایش طول راه های استان یزد/تسریع در تکمیل پروژه های ساختمان های دولتی و عمومی استان

1121.jpg جایگاه استان یزد بعنوان کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق در حوزه حمل و نقل،نقش مهمی را در کشور دارد که محورهای ترانزيتي موجود در آن از ترافیک بالایی برخوردار است و با اهمیتی که این محورها دارند باید در جهت افزایش طول محورها و ارتقاء آنها تلاش کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی ،استان یزد با داشتن موقعیت مناسب حمل و نقلی،می تواند نقش موثری را در جابه جایی بار و مسافر در سال جهش تولید  داشته باشد.

به همین منظور این اداره کل تلاش وافر داشته است تا در سال گذشته با برنامه ریزی های انجام شده بخش مهمی از طول راه های استان را افزایش داده و در جهت تسهیل عبور و مرور نسبت به  ارتقاء محورهاي مذكور اقدامات موثری را در این زمینه برنامه ریزی نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به افزایش طول راه های استان گفت:همکاران پرتلاش ما در حوزه معاونت مهندسی و ساخت در سال گذشته با ۱۱ پروژه راهسازی فعال و ۴ پروژه در دست مطالعه در حوزه ساخت راه ها،اقدامات ارزنده ای را داشته اند.

رضا یادگاری با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۷ استان یزد دارای۷۶۴ کیلومتربزرگراه و ۶۸۶ کیلومتر راه اصلی و ۹۵۵ كيلومتر راه فرعی و ۵۸۴۸ كيلومتر راه های روستایی بوده و خوشبختانه هم اکنون ۶۴ كيلومتر به بزرگراه افزوده شده و به همین دلیل ۱۷ كيلومتر از راههاي اصلي به بزرگراه با اعتباری بالغ بر۲۸۷۰ میلیارد ریال ارتقاء پیدا کرده است و با برنامه ریزی های انجام شده،مقرر گردیده در سالجاری،۱۰۷کیلومتر بزرگراه و ۵۰کیلومتر به راه های اصلی با اعتباری بالغ بر ۴۷۰۰ میلیارد ریال به طول این راه ها اضافه شود.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان یزد یادآوری کرد: با توجه به تصمیمات كلان اتخاذ شده در سطح ستاد وزارت راه و شهرسازي وظایف و مسئولیت ساخت راه های فرعي و روستايي از ادارات كل راه و شهرسازي منفک و به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار گرديده است . به همین منظور در سالجاری مسئولیت ساخت و توسعه راه های فرعي و روستایی به عهده اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي مي باشد.

این مقام مسئول در ادامه گفتگو به برخی از پروژه های ساخت ساختمان های دولتی در این حوزه اشاره کرد و افزود:در سال گذشته ۳ پروژه ساخت ساختمان های دولتی و عمومی را در دستور کار داشتیم که امسال در جهت تکمیل این پروژه ها تلاش خواهد شد تا مورد بهره برداری قرار گیرد.۲پروژه دیگر مطالعاتی و بازنگری ساختمان های دولتی و عمومی در سالجاری در دستور کار قرار داده ایم.

یادگاری اهمیت ساخت آزادراه اردکان به مهریز را مهم دانست و اعلام کرد قرارداد ساخت این آزادراه با سرمایه گذار منعقد شده و به امید خدا امسال شاهد آغاز این پروژه مهم در استان باشیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که چنانچه در خصوص تأمين و اختصاص اعتبار مورد نياز پروژه مورد حمایت قرار گیریم می توانیم شاهد ساخت پروژه های  موثری در استان باشیم که علاوه بر كمك در رونق اقتصادي منطقه و كشور تاثیرات فراواني در افزایش صنعت گردشگری و همچنين در کاهش حوادث جاده اي در محورهاي استان داشته باشيم.