شناسهٔ خبر: 81776 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد

انجام اقدام‌های فوری برای مقابله با وقوع آتش سوزی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

محمد مهدی کربلایی جلسه فوق العاده با موضوع بررسی علل وقوع و راهکارهای پیشگیری و مقابله با حوادث آتش سوزی‌های اخیر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به ریاست محمد مهدی کربلایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این مجموعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی کربلایی در آغاز این جلسه با اشاره اهمیت شهر فرودگاهی در صنعت حمل و نقل کشور و لزوم پیشگیری و آمادگی برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی در این مجموعه، اقداماتی را به صورت ضرب العجل در دستور کار مدیران شهر فرودگاهی قرار داد.

در همین راستا کارگروه ویژه ای با حضور عوامل فنی و کارشناسان پلیس فرودگاه، معاونت بهره برداری فرودگاهی، معاونت توسعه زیرساخت، دفتر ایمنی و تضمین کیفیت، دفتر برنامه ریزی و ساماندهی امور شهری و اداره کل حراست برای بررسی علل وقوع آتش سوزی اراضی در شهر فرودگاهی شکل می گیرد تا اقدامات لازم برای پیشگیری و مقابله با این حوادث را انجام دهند.

کربلایی فزود: از آغاز سال جاری تاکنون چندین مورد آتش سوزی در اراضی و محاوط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گزارش شده که با اقدامات سریع و به موقع عوامل اداره عملیات ایمنی زمینی فرودگاه به سرعت مهار شده اند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عنوان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته به زودی ایستگاه آتش نشانی شهری در کنار آتش نشانی فرودگاهی که هم اکنون در این مجموعه فعال است ایجاد خواهد شد و به جدیدترین تجهیزات و خودروهای اطفاء حریق مجهز می شود تا در کوتاهترین زمان ممکن با هرگونه آتش سوزی در مجموعه مقابله کند.

گفتنی است در جلسه امروز سرهنگ کشمیری فرمانده پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، محمدرضا کریمیان عضو هیات مدیره و معاون امور فرودگاهی، سجاد کمالی پور عضو هیات مدیره و معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی، عبدالحمید دلاوری مدیرکل حوزه مدیرعامل و اموربین الملل و مجتبی شمس نژاد مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت و جمعی از مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این مجموعه حضور داشتند.