شناسهٔ خبر: 81800 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ارسال پیامک دریافت وام کرونایی به رانندگان آغاز شد/ امکان ارایه تسهیلات به رانندگانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند

شهرام آدم نژاد معاون وزیر راه وشهرسازی از آغار ارسال پیامک دریافت تسهیلات حمایت از کسب و کار آسیب دیده در حوزه حمل و نقل ناشی از شیوع ویروس کرونا به رانندگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   به نقل از ایلنا، شهرام آدم نژاد  درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کار آسیب دیده در حوزه حمل و نقل ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا برای کسب و کارهای حوزه حمل و نقل ایجاد شد، برای حمایت و حفظ کسب و کارهای موجود در این صنعت هماهنگی‌هایی با معاون اقتصادی رییس جمهوری انجام دادیم.

وی ادامه داد: برای رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافری تسهیلات ۶ میلیون تومانی در نظر گرفته شد که در ارسال پیامک به رانندگان برای معرفی به بانک و دریافت تسهیلات آغاز شده است.

معاون حمل و نقل وزارت راه وشهرسازی تاکید کرد: برخی از رانندگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نبودند و تحت پوشش سایر بیمه‌ها هستند که ارایه تسهیلات به این رانندگان هم در دست پیگیری است تا این رانندگان هم که جزو بیمه شدگان تامین اجتماعی نیستند بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

آدم‌نژادبا بیان اینکه ارایه وام به کسب و کارهای فعال در حوزه هوایی، ریلی و فرودگاه ها در حال اجرا است، افزود: فعالان در این حوزه ها برای دریافت تسهیلات می‌توانند در سایت وزارت کار ثبت نام کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: در بخش ریلی در مرحله اول تسهیلات کرونایی به بخش مسافری ارایه می شود و در مرحله بعد شرکت های باری که در این دوران دچار زیان شدند از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.