شناسهٔ خبر: 81827 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن خبر داد

پرداخت ۸۷ درصدی تسهیلات بانک مسکن به سیل‌زدگان/ ۵۰۰ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان تسهیلات بازسازی به سیل زدگان پرداخت شد

محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن، گفت: ارزش تسهیلات پرداخت شده برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده در مناطق روستایی معادل ۴۳۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان و واحدهای مسکونی شهری معادل ۶۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن، گفت: تا ابتدای خردادماه امسال، ۸۷ درصد از مجموع ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی به مدیریت شعب سراسر کشور برای پرداخت سه نوع تسهیلات به سیل‌زدگان سال گذشته، در قالب تسهیلات به هموطنان، پرداخت شده است.

مدیرامور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه حمایت بانک مسکن از هموطنان آسیب‌دیده در سیل سال گذشته در قالب پرداخت سه نوع تسهیلات شامل تسهیلات بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: از سال گذشته تا ابتدای خرداد ماه امسال، از مجموع ۳۸ هزار و ۶۷۵ پرونده معرفی شده به مدیریت شعب استان‌های آسیب‌دیده، ۳۸ هزار و ۵۳۷ پرونده تسهیلات خود دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ارزش ریالی مجموع تسهیلات پرداخت شده به ۲۲ استان سیل زده، تا تاریخ عنوان شده معادل ۸۲۸ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن به تسهیلات پرداخت شده برای گذران زندگی و تامین امور ضروری سیل‌زدگان اشاره و تاکید کرد: در این حوزه ۱۰ هزار و ۳۹۲ پرونده، تسهیلاتی به ارزش ۱۵۰ میلیارد و ۳ میلیون تومان اخذ کرده‌اند.

علمداری با بیان اینکه بیشترین تعداد پرونده های معرفی شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی بوده است، افزود: تا ابتدای خردادماه امسال، ۱۶ هزار و ۱۷۵ متقاضی برای تعمیر واحدهای مسکونی آسیب ‌دیده خود در مناطق شهری و روستایی از بانک مسکن تسهیلات قرض‌الحسنه و سایر دریافت کرده‌اند. گزارش عملکرد ارائه شده از سوی مدیریت شعب استان‌ها ارزش ریالی این نوع تسهیلات را معادل ۱۷۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نشان می دهد.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین به تعداد و ارزش ریالی تسهیلات پرداختی برای بازسازی واحدهای تخریب شده اشاره کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: در این حوزه ۱۰ هزار و ۶۷۲ واحد در مناطق روستایی و یک هزار و ۲۹۸ واحد در مناطق شهری با استفاده از تسهیلات این بانک نوسازی شده اند.

به گفته وی ارزش تسهیلات پرداخت شده برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی معادل ۴۳۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان و واحدهای مسکونی شهری معادل ۶۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان بوده است.