شناسهٔ خبر: 81915 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:

راه آهن اینچه برون- شاهرود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

گلستان .راه و شهرسازی مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت: ایجاد و راه اندازی راه آهن اینچه برون به شاهرود سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورایهماهنگی امور راه و شهرسازی استان، اظهارکرد:با توجه به وضعیت اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی سالجاری باید در جهت کاهش هزینه ها اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخش عمده تخصیص های ملی امسال نقدی است، افزود: باید از این ظرفیت حداکثر استفاده را انجام و پروژه های مهم را تکمیل کنیم.

محبوبی بیان کرد: امسال ۱۰۹ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه بجنورد- بهشهر در نظر گرفته شده که ۸۵ میلیارد تومان آن نقدی است.

وی به پروژه های در دست اجرای حوزه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: احداث راه آهن اینچه برون- آزادشهر- شاهرود، تکمیل کمربندی گرگان، تملک محل استقرار رادار هواشناسی، ایجاد دوربرگردان های ایمن، تقویت اعتبار محور خوش ییلاق در دست انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ، برای ایجاد راه آهن اینچه برون به شاهرود دو الی سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محبوبی با تاکید بر اینکه باید اعتبارات سیل را تا آخر سال مالی جذب کنیم، اضافه کرد: با توجه به اخطارهای هواشناسی باید آمادگی مقابله با سیل را در تابستان داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به طرح ملی مسکن، بیان کرد: در گلستان ۱۰ هزار واحد در تعهد راه و شهرسازی است که ثبت نام مرحله اول ودوم انجام و در مرحله پایش اطلاعات ثبت نام کنندگان هستیم.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان سه بانده شدن محور کردکوی به بندرترکمن، تعریض محور بندرترکمن- گمیشان و بندرترکمن به آق قلا را از جمله اقدامات در دست راه و شهرسازی گلستان اعلام کرد.