شناسهٔ خبر: 82370 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پروتکل های بهداشتی رعايت نشود ناگزير به بازگشت محدوديت‌ها خواهيم بود

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود ناگزیر به بازگشت محدودیت‌ها خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا جعفرزاده اظهارکرد: تمام شركت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها، شركت‌هایی كه خدمات زمینی، بار، مسافر و خدمات ویژه ارائه می دهند، خلبانان و كادر پروازی، خدمات پرواز، واحد كنترل پرواز(ATS)، مسئولان پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه، كاركنان خدمات مسافر، تعمیر و نگهداری هواپیما، موظف به رعایت شیوه نامه كد ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی كشوری هستند.

او افزود: بازرسی های مستمر سازمان هواپیمایی كشوری از بخش های مختلف صورت می گیرد و چنانچه كوتاهی در این زمینه مشاهده شود به بخش مربوطه تذكر كتبی و در صورت تكرار طبق مقررات برخورد خواهد شد.

جعفرزاده ادامه داد: ایمنی و سلامت پروازها اولویت سازمان هواپیمایی كشوری است و رعایت دستورالعمل ها الزامی است در غیر این صورت بازگشت به محدودیت ها در دستور كار قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری تصریح كرد: طبق تعاریف اشاره شده در شیوه نامه مذكور بیمار مشكوكی كه یكی از علائمی چون تب بیش از ۳۸ درجه، سرفه های مكرر، نفس های غیرعادی و یا تنگی نفس، استفراغ مداوم و تشنج داشته باشند جهت حفظ سلامت سایر مسافران از پرواز آن جلوگیری خواهد شد.

او با بیان اینكه فاصله گذاری‌های اجتماعی در محیط فرودگاه‌ها و داشتن ماسك برای تمامی مسافران از محوری ترین اصول توصیه بهداشتی است به مسافران توصیه كرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا عدول از شیوه نامه سازمان مراتب را از طریق كارت نظر سنجی به این سازمان اطلاع دهند همچنین روابط عمومی شركت‌ها و فرودگاه‌ها ملزم به ارائه گزارش مداوم اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته خود به سازمان هواپیمایی كشوری هستند.