شناسهٔ خبر: 82935 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس خبر داد

قول مساعد بانک مرکزی برای تامین اعتبار به‌موقع طرح اقدام ملی مسکن

مجلس شورای اسلامی نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس از اعلام آمادگی قائم‌مقام بانک مرکزی برای تامین به‌موقع اعتبارات طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کمال علیپور خنکداری با اشاره به نشست اخیر کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی، گفت: در اولین دعوت کمیسیون عمران مجلس یازدهم از وزیر راه و شهرسازی عملکرد یکساله این وزارتخانه در حوزه مسکن مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص راهکارهای ثبات در بازار، بحث و بررسی شد.

وی با اشاره به مهم‌ترین محور اظهارات وزیر راه و شهرسازی، افزود: به گفته وزیر علاوه بر ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی، پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر نیز به زودی تکمیل می‌شود.

نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست قائم‌مقام بانک مرکزی هم حضور داشت، ادامه داد: یکی از مسائل مطرح شده در این نشست تامین به موقع اعتبارات ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی بود که از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شد.

عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: پس از طرح موضوع تامین به موقع اعتبارات طرح اقدام ملی مسکن، قائم مقام بانک مرکزی هم قول مساعد داد تا اعتبارات ساخت این واحدها با فوریت پرداخت و تامین شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث دیگر در کمیسیون عمران موضوع ثبات قیمت در بازار مسکن بود که در این زمینه نیز وزیر راه و شهرسازی از تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف برای تامین زمین و کمک به ساخت مسکن کارکنان و حقوق‌بگیران خبر داد.

وی افزود: طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی قرار است ۶۵۰ هزار واحد مسکونی نیز برای کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی که توان تامین مسکن را ندارند، ساخته شود و در این زمینه انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها در دستور کار قرار دارد.

نائب‌رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارمندان با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف پیش‌بینی‌هایی انجام شده به طوریکه در قالب تفاهم‌نامه‌هایی طبق برنامه‌ریزی انجام شده کمک به ساخت و تامین ۱۷۰ هزار مسکن برای کارکنان فاقد مسکن وزارت آموزش و پرورش، ۱۰۰ هزار واحد برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، ۱۰۰ هزار واحد برای کارکنان فاقد مسکن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۱۰۰ هزار واحد برای نیروی انتظامی، ۱۰۰ هزار واحد برای حمایت از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده است.

علیپور خنکداری ادامه داد: البته سلسله نشست‌های هم‌اندیشی برای بررسی وضعیت بازار مسکن در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد و جلساتی با حضور مسوولان ذی‌ربط برگزار خواهد شد.