شناسهٔ خبر: 82980 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی مازندران خبر داد

رفع تصرف اراضی ۱۰۰۰ متر اراضی دولتی در شهرستان رامسر

سرپرست معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی مازندران سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان از رفع تصرف ۱۰۰۰ متر مربع از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با ارزش حدود ۶۰ میلیارد ریال در راستای حفظ حقوق بیت المال در شهرستان رامسر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جابر حسن زاده با اشاره به این خبر افزود: این کار در راستای حفظ حقوق بیت المال با قلع قمع ۱۰۰۰ متر زمین ساحلی به ارزش حدود ۶۰ میلیارد ریال با همکاری یگان حفاظت مازندران انجام شده است .

وی افزود : این تصرف بصورت ساخت حصار انجام شده بود که توسط ماموران یگان حفاظت تخریب شد.

معاون املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران با عنوان این موضوع که اراضی آزاد شده که بیت المال محسوب می‌شود و حفاظت از آن به عهده یگان حفاظت این سازمان است.

وی همچنین یادآور شد: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران به صورت ۲۴ ساعته گشت زنی داشته و از اراضی دولتی محافظت و با افراد فرصت طلب و زیاده خواه برخورد قانونی خواهند داشت.

همچنین براساس قانون هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز ، دخل و تصرف، تعرض و تجاوز بر اراضی دولتی جرم است و ماموران یگان حفاظت این اداره کل در صورت مشاهده چنین مواردی اقدام قانونی لازم معمول کنند. 

وی در پایان از هم استانی های عزیز درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تجاوز به اراضی دولتی و ساخت و ساز غیرقانونی مراتب را به شماره تلفن ۳۳۳۷۵۱۹۱-۰۱۱ اطلاع دهند.