شناسهٔ خبر: 83084 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اعلام شرایط جدید تخصیص سهمیه سوخت وانت بارهای بنزین سوز برون شهری

س و ب - مدیر کل.jpg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از اعلام شرایط جدید تخصیص سهمیه سوخت وانت بارهای بنزین سوز برون شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ایوب کرد اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ساماندهی و تخصیص سهیه سوخت به وانت بارهای بنزین سوز برون شهری مقرر شد از ابتدای تیرماه سال جاری سهیه بنزین واریز شده در کارت های سوخت وانت بارهای بنزینی پر مصرف و کم مصرف کشور به ترتیب از ۳۰۰ و ۲۰۰ لیتر در ماه به ۲۵۰ و ۱۵۰ لیتر در ماه کاهش یابد.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی، به منظور جبران کاهش سهمیه سوخت برای وانت بارهای ساماندهی شده به آن دسته از مالکان که تا تاریخ ۱۵ هر ماه اقدام به ثبت اطلاعات ناوگان خود در سامانه  www.smartcard.rmto.ir  نمایند، معادل سهیه ۵۰ لیتری کاهش یافته در کارت سوخت، سهمیه اعتباری تخصیص می یابد که از طریق کارت های بانکی مالک خودرو و یا نماینده قانونی وی قابل برداشت است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ناوگان وانت بار بنزینی استان در صورت ساماندهی از طریق سامانه مذکور می توانند همانند قبل و تا زمان اجرای طرح تبدیل رایگان سامانه سوخت رسانی این خودروها به گاز سوز که توسط وزارت نفت متعاقبا اعلام می شود، به تفکیک پر مصرف و کم مصرف تا سقف اعتبار برداشت سوخت یارانه ای معادل ۴۵۰ و ۳۰۰ لیتر در ماه بهره مند شوند.

کرد تاکید کرد: ضروری است رانندگان این دسته از ناوگان حمل و نقل با قید فوریت نسبت به نام نویسی در سامانه ذکر شده اقدام کنند.‌​