شناسهٔ خبر: 83467 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در راستای اصلاح فرایند انجام كار و كاهش تصدی‌های دولت در استان اصفهان؛ صدور و ارتقا پایه پروانه اشتغال بکار مهندسان تسهیل می‌شود

جلسه بررسی پروژهای  نجف اباد،اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: از ابتدای مرداد ماه سال جاری تمامی خدمات مربوط به صدور و ارتقا پایه پروانه اشتغال بکار مهندسان توسط دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود.

علیرضا قاری قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص فرآیند غیر حضوری صدور و ارتقا پروانه اشتغال بکار مهندسان اظهار کرد: جامعه مهندسی استان بالغ بر ۳۲ هزار عضو دارد که روش های سنتی و قدیمی تکافوی درخواست‌های آن‌ها را نخواهد داشت.  

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در دفاتر پیشخوان دولت می تواند باعث تسهیل و تسریع در امور صدور پروانه اشتغال بکارمهندسی شود گفت: بخشی از خدمات اداره کل راه و شهر سازی در چارچوب تفاهم نامه ای به دفاتر پیشخوان دولت تفویض شده است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: دفاتر پیشخوان دولت در نقاط مختلف جغرافیایی شهر پراکنده هستند بنابراین دیگر، متقاضیان ملزم به مراجعه حضوری، به این اداره‌کل نبوده و به سهولت می توانند جهت انجام امورات مرتبط به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه نموده و خدمات دریافت کنند.  

وی در ادامه افزود: قابلیت های متعدد دفاتر پیشخوان دولت مانند احراز هویت، احراز کد پستی، اسکن مدارک مورد نیاز، کپی برابر اصل نمودن مدارک و امکان پرداخت عوارض صدور پروانه از مراجعات مختلف متقاضیان به اماکن مختلف همچون بانک، دفاتر اسناد رسمی و غیره جلوگیری کرده و متقاضی تمامی خدمات را به طور متمرکز در دفتر دریافت می‌‌کند.  

قاری‌قرآن تصریح کرد؛ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته از ابتدای مرداد ماه سال جاری کلیه خدمات مربوط به صدور و ارتقا پایه پروانه اشتغال بکار مهندسان توسط دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود.  

وی افزود: متقاضیان به این دفاتر مراجعه کردن و بر اساس نوع خدمت، مدارک مورد نیاز را تکمیل می‌کنند. و پس از تائید الکترونیکی توسط کارشناسان، مدارک از سوی دفاتر پیشخوان به این اداره کل پست شده سپس سایر امور مربوطه توسط کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان انجام خواهد شد. و در پایان پروانه اشتغال بکار به آدرس پستی متقاضیان از طریق پست ارسال می‌شود.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان در پایان ضمن ابراز امیدواری جهت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و کوتاه شدن مدت زمان انتظار صدور پروانه عنوان کرد: اهداف بعدی این اداره کل ارائه خدمات مرتبط با شرکت‌های حقوقی، آزمایشگاهی و دفاتر طراحی ساختمان از طریق دفاتر پیشخوان دولت است.