شناسهٔ خبر: 83607 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در بازدید از بندر کوهستک عنوان شد:

تقویت زیرساخت های گردشگری دریایی بندر کوهستک برای دوران پساکرونا/  بهره برداری از اسکله گردشگری این بندر در هفته دولت/ استقبال از طرح های دریایی وبندری که در رونق معیشت جوامع محلی تاثیر گزار  باشد

بازدید مدیرکل بنادر و دریا نوردی هرمزگان گفت: در بنادر استان هرمزگان از هرگونه طرح وبرنامه ای که با محوریت فعالیت های دریاپایه تدوین شده ودر رونق معیشت جامعه محلی تاثیر گزار باشد استقبال می کنیم .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل بنادر و دریا نوردی هرمزگان  که حسین رئیسی منتخب مردم شرق استان در مجلس یازدهم را در سفر به بندر کوهستک همراهی می کرد برلزوم شتاب بخشیدن به فعالیت های توسعه دریا محور هم راستا با فعالیت های شیلاتی و صیادی دراین بندر تاکید کردو گفت: از هرگونه طرح وبرنامه ای که با محوریت فعالیتهای دریاپایه  تدوین شده ودر رونق معیشت جامعه محلی تاثیر گزار باشد استقبال می کنیم .

حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه مجلس یازدهم به تقویت معیشت مردم با اجرای پروژه های مهمی معطوف شده که هم برای جوانان منطقه ایجاد اشتغال نماید و هم ارزش افزوده درپی داشته باشد.

وي اظهارداشت: موضوع مورد مطالعه در مجلس توانمند سازی جوامع  محلی مناطق  است تا ضمن ایجاد فرصت های جدید شغلی برای جوانان بتوانیم با رفع موانع و چالش ها، مشاغلی که سفره معیشت مردم منطقه در گذشته بوده است را تقویت کنیم .

منتخب مردم شرق استان هرمزگان در مجلس یازدهم با بیان اینکه در راستای توسعه بنادر کوچک چون کوهستک در سه بخش برنامه هایی خود را دنبال خواهیم کرد، عنوان داشت: با شیوه های نوین آبزی پروری، مثل پرورش ماهی درقفس، پرورش ماهی در ساحل و پرورش میگو تلاش خواهیم کرد، مجوزهایی را برای آن دسته از متقاضیانی که تاکنون موفق به  اخذ مجوز فعالیت نشده اند دریافت  نماییم .

 "حسین رئیسی" حفظ و بهبود ذخایر آبزیان، توسعه تجارت دریایی و توسعه زیر ساختهای بنادر شرق استان را از مهمترین برنامه های کاری خود عنوان کرد و اظهارداشت: افزون بر این موارد پروژه های  بزرگ صنعتی در حوزه نفت و همچنین احداث شهرک های صنعتی در منطقه جانمایی شده که گسترش دهنده ظرفیت اقتصادی منطقه و ایجاد ارزش افزوده را در برخواهد داشت و می تواند کمک شایانی به توانمندی سازی جامعه محلی کند.

تمرکز سازمان بنادر و دریانوردی بر روی بنادر کوچک و بزرگ سواحل مکران

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این سفر بر لزوم شتاب بخشیدن به فعالیتهای دریا محور هم راستا با فعالیت های شیلاتی و صیادی در منطقه  تاکید کرد و گفت: از هر گونه طرح و برنامه ای که با محوریت فعالیت های دریا پایه  ارائه شود و در رونق معیشت جامعه محلی تاثیر گزار باشد استقبال می کنیم.

علی رضا محمدی کرجی ران با اشاره به قابلیت های گردشکری دریایی بندر کوهستک و بنادر شرق استان تقویت زیرساخت های گردشگری دریایی بندر کوهستک برای دوران پساکرونا درکنار توسعه فعالیت های تجاری  را یکی از مهمترین اولویت های کاری خود برشمرد و خاطر نشان کرد: باتوجه به تمرکز برنامه ششم توسعه برروی سواحل مکران سازمان بنادر و دریانوردی برنامه های جامع و توسعه ای را برای بنادر کوچک این منطقه در دست اجرا دارد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به اتمام ساخت یک فروند اسکله با طول ۲۰ ، عرض ۵ و ارتفاع یک متر به منظور انجام خدمات گردشگری دریایی در بندر کوهستک اشاره کرد و از بهره برداری  از این اسکله در هفته دولت سال جاری خبر داد .

در سفر به بندرکوهستک که روز گذشته ۴ تیر ماه صورت گرفت حمید رضا محمد حسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و محمد رضا پور رجبی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان، محمدی کرجی ران را همراهی می کردند .

شایان ذکر است بندر کوهستک بندری با کاربری صیادی در فاصله ۱۴۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده است و علاوه بر فعالیت های صیادی لنج های باری نیز در این بندر تردد نموده و از رویه ملوانی در امر واردات کالا استفاده می شود .