شناسهٔ خبر: 83627 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صدور افزون بر ۸ هزار برگ معاینه فني وسائط نقلیه عمومی در سیستان و بلوچستان 

مرکز معاینه فنی - زاهدان.jpeg  معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از صدور ۸ هزار و ۱۹۹ برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی جاده ای در چهار ماهه سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) تیمور باقری اظهار داشت: از مجموع ۱۱ هزار و ۲۰ مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان در این مدت، ۸ هزار و ۱۹۹ وسیله نقلیه عمومی جاده ای برگ معاینه فنی را اخذ نمودند و ۲ هزار و ۸۲۱ وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نشدند.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است، انتظار می رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه، اقدام کنند.

معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش اداره کل در شهرستان های زابل، زاهدان و خاش خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل و نقلی، ضروری است علاوه بر سه مرکز موجود، در شهرستان های مهرستان، میرجاوه و زهک نیز مراکز معاینه فنی راه اندازی شود.

باقری با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی در تأمین ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار است، اظهار داشت: در معاینات فنی این دسته از وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا، میزان تولید آلودگی صوتی، وضعیت ترمزها، نور چراغ ها، باک غیر استاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می گیرد.