شناسهٔ خبر: 83747 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی خبر داد:‌

اتصال چهار استان به شبکه ریلی در سال ۹۹ / برنامه ویژه وزارت راه و شهرسازی درخصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی در سال جهش تولید/ برنامه‌ریزی برای احداث بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در سال جاری

امیر محمود غفاری معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال ۹۹ که به سال جهش تولید نامگذاری شده است، وزارت راه و شهرسازی درخصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی برنامه‌های ویژه‌ای از جمله اتصال حداقل چهار استان به شبکه ریلی را در دستور کار دارد.

امیرمحمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در بحث توسعه و اتمام پروژه‌های ریلی کشور به خصوص در سال ۹۹ که سال جهش تولید نامگذاری شده است، اظهار داشت: باعنایت به تاكیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهور در سال‌های اخیر و تكالیف قانونی از جمله برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، درخصوص افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی در حوزه حمل بار، مسافر و ترانزیت، وزارت راه و شهرسازی در سال جهش تولید برنامه ویژه‌ای ازجمله اتصال حداقل چهار استان به شبكه ریلی، توسعه و تكمیل شبكه ترانزیتی ریلی را در دستوركار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: برهمین‌اساس در سال جهش تولید برنامه احداث ۱۶۱۴ كیلومتر خطوط اصلی، فرعی و دوم، نوسازی، بهسازی و ارتقاء ناوگان باری و ریلی و لكوموتیو را با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه، به‌ارزش اعتباری ۱۳۰۷۱ میلیارد تومان در سرلوحه فعالیت‌های خود قرارداده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این برنامه‌ها و اولویت آن‌ها مشخص شده است. به همین خاطر از این مقداراعتبار موردنیاز، با همكاری سازمان برنامه و بودجه كشور، مبلغ ۵۵۴۹ میلیارد تومان تاكنون تخصیص یافته و برای باقی‌مانده اعتبارت موردنیاز، مراتب در دست پیگیری است.