شناسهٔ خبر: 83815 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

با حضور سرپرست وزارت صنعت و مدیرعامل سازمان بنادر؛

افتتاح بزرگترین کارخانه ام‌دی‌اف مازندران در بندر امیرآباد

مراسم بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران امروز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر امیرآباد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با حضور مدرس خیابانی؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد راستاد؛ مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و حسین زادگان؛ استاندار مازندران و جمعی از مدیران استانی و فعالان اقتصادی کارخانه تولید MDF با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن با سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد ریال  و اشتغال ۲۰۰ نفر به بهره برداری رسید.

  در آیین افتتاح این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانسی و با دستور حسن روحانی؛ رئیس جمهوری انجام پذیرفت چندین طرح تولیدی در کشور از جمله تولید MDF در بندر امیرآباد به بهره برداری رسید. 

حسین مدرس خیابانی؛ سرپرست وزارت صمت در این مراسم ضمن ارائه مشخصات فنی و تاثیر این کارخانه بر افزایش تولید داخل گفت: با ورود این کارخانه به چرخه تولید میزان ۳۰۰ هزار تن به ظرفیت کشور اضافه شده  است.

وی افزود: بحث ورود موقت چوب های با پوست در هیأت دولت مطرح شده است که در صورت موافقت می توان ظرفیت های خالی این بخش را افزایش داد و هم با تولید این نوع محصول، صادرات را در این بخش رونق بخشید که ارز آوری برای کشور  و اشتغال متخصصان این حوزه را در پی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با ایجاد ظرفیت های تولیدی و کارخانجات از این دست با  رویکردهای توسعه لجستیک در استان تجاری مازندران گامی موثر برداشته خواهد شد و با این اقدامات می توانیم از ظرفیت کشورها CIS نیز استفاده کنیم و همچنین در راستای آن طرح توازن در بنادر شمالی و جنوبی برقرار و باعث رونق تولید می شود.

حسین زادگان؛ استاندار مازندران نیز در این مراسم ظرفیت های استان مازندران را در سرانه تولید کشور مثمر ثمر خواند و گفت: با اقداماتی که در دولت تدبیر و امید صورت پذیرفته است، شاهد رشد و توسعه کارخانجات در مازندران هستیم و روز گذشته نیز با حضور سرپرست وزارت صمت چندین طرح را در استان به بهره برداری رساندیم و با پیگیری و دستور ریاست جمهوری این اتفاقات در استان سرسبز مازندران رخ داده است.

لازم به ذکر است بزرگترین و اولین بندر نسل سوم در شمال کشور که مولود انقلاب شکوهمند اسلامی می باشد و از سال ۱۳۸۰ با پهلوگیری اولین کشتی فعالیت خود را شروع کرده، توانسته است در این مدت کوتاه جذب سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را به خوبی انجام دهد و در حال حاضر ۹ شرکت تولیدی در این بندر فعالیت داشته و میلیاردها ریال سرمایه گذاری توسط آنها انجام شده و هر ساله شاهد رشد چشمگیر میزان تخلیه و بارگیری و جذب سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می باشد. 

اراضی وسیع ۱۰۶۰ هکتاری بندر امیرآباد این فرصت را به سرمایه گذاران داخلی و خارجی می دهد تا با بهره مندی از بستر دریای خزر در مسیر کریدور شمال - جنوب کالاهای خود را از اقصی نقاط دنیا به کشورهای CIS و بالعکس حمل نمایند.