شناسهٔ خبر: 83915 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

باد و باران شمال و جنوب را در می‌نوردد/ تلاطم در آب‌های خزر و مناطقی از خلیج فارس

باد- باران- آسمان نیمه ابری- آسمان- هواشناسی کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران در مناطقی از شمال‌غرب، مرکز، جنوب و جنوب‌شرق کشور برای امروز خبر داد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پرداخت و گفت: برای امروز در استان‌های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: روز چهارشنبه نیز در برخی مناطق استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل. آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب غرب کرمان، جنوب شرق فارس و غرب هرمزگان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی عنوان کرد: برای امروز به‌ویژه در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب، سرعت وزش باد در استان‌های قزوین، شمال مرکزی، البرز، غرب و جنوب تهران، قم، جنوب و غرب سمنان، خراسان جنوبی، شرق کرمان و شرق اصفهان افزایش پیدا می‌کند؛ این شرایط می‌تواند منجر به خیزش گردوخاک نیز شود. ضمن اینکه از امروز تا پایان هفته در شرق و جنوب‌‌شرق و روز پنجشنبه در شمال‌شرق کشور وزش بادهای شدید، گاهی همراه با خیزش گرد و خاک، دور از انتظار نیست.

او گفت: امروز دریای خزر و شرق و مرکز خلیج فارس، مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است؛ همچنین آسمان تهران برای امروز، کمی نیمه‌‌ابری است و در ساعت‌های بعدازظهر، افزایش سرعت باد، پیش‌بینی می‌شود. دمای تهران برای امروز نیز به ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.