شناسهٔ خبر: 83952 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

کرونا جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان را ۵۳ درصد کاهش داد

س و ب -- ترمینال.jpg معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در این استان در چهار ماهه سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) تیمور باقری اظهار داشت: ۴۶۲ هزار و ۸۸۷ نفر مسافر در این مدت در قالب ۵۴ هزار و ۵۲۱ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهري جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش ۵۳ درصدی در جابجایی مسافر و ۴۵ درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود، ۶۲ درصد سفرهای ثبت شده این مدت به مقاصد درون استانی و ۳۸ درصد به مقصد برون استانی انجام شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان  با بیان اینکه نظارت و بازرسی بر عملکرد شرکت‌ها و موسسات مسافربری فعال در استان به صورت مستمر انجام می‌شود، افزود: مسافران می‌توانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها از طریق سامانه های تلفنی و اینترنتی ۱۴۱ و یا با مراجعه حضوری به ادارات تابعه این اداره کل و یا دفاتر نظارت پایانه های مسافری اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

باقری تاکید کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۳ پایانه مسافری، ۳ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان، ۳ هزار و ۳۷۴ راننده مسافری ، ۷۷۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی، ۹۷۷ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۳۲ دستگاه ناوگان سواری در حوزه عملکرد این اداره کل به هم وطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.