شناسهٔ خبر: 83970 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران

تسهیلات نوسازی در بافت مصوب به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد/ پروژه‌های بازآفرینی اراک از جمله پروژه‌های موفق در کشور است

مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی تسهیلات در محدوده های مصوب سکونتگاه های غیررسمی به ٢٢٠ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص افتتاح پروژه مشارکتی ۳۳۶ واحد بازآفرینی شهر اراک اظهار داشت: این پروژه یکی از پروژه های موفق مشارکتی در دل بافت فرسوده برای جابه‌جایی واحد‌های پرخطر بوده است.

وی افزود: در بازدید سال گذشته مقام عالی وزارت قرار شد سهم دولت به صورت تنخواه برای نوسازی بقیه بافت در اختیار استان قرار بگیرد. 

عبوری ادامه داد: در این خصوص در پروژه آرمان های یک، ٢ و ٣ حدود ١٢٢ واحد آماده بوده تا استان روی آن برنامه ریزی داشته باشد. 

وی افزود: کار برای آزادسازی ١٧٠ واحد در ۴ هکتار بعدی گام به گام کار پیش می رود تا این محله قدیمی در اراک نوسازی شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی در این زمینه با اشاره به ابتکار استانداری استان مرکزی اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی تسهیلات در محدوده های مصوب سکونتگاه های غیررسمی به ٢٢٠ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. 

وی افزود: به این طریق انبوه سازان واجد شرایط بدون سپرده گزاری می توانند از این اعتبار بهره برده و کار را شروع کنند. 

 عبوری در پایان گفت: همچنین در این زمینه در این محدوده های مصوب هزینه های طراحی و نظارت نظام مهندسی ۵٠ درصد کاهش یافته و شهرداری ها صدور پروانه را صددرصد رایگان کردند.