شناسهٔ خبر: 84028 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان خبر داد

۳۸ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت تحویل متقاضیان می‌شود/ تامین خدمات زیربنایی ۱۲۴ هزار واحد مسکونی مهر آماده تحویل

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان از تحویل ۳۸ هزار واحد مسکون مهر به متقاضیان در هفته دولت خبر داد و گفت: منهای ۱۰۸ هزار واحدی که پرونده های قضایی و مشکلات تعاونی دارند، ۶۰ هزار واحد از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی باقیمانده است که ۳۸ هزار واحد آن هفته دولت و مابقی تا پایان آبان امسال تحویل متقاضیان خواهد شد.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افتتاح ۳۸ هزار واحد مسکن مهر خبر داد و گفت: در مجموع از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر از ابتدای اجرای طرح تاکنون منهای ۱۰۸ هزار واحدی که پرونده حقوقی و مشکلات تعاونی دارند، ۶۰ هزار واحد باقیمانده که ۳۸ هزار واحد آن در هفته دولت به متقاضیان تحویل می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: تکمیل واحدهای مسکونی مهر بخشی از تعهدات دولت و راهکاری برای تعادل بخشی به بازار مسکن است.

محمودزاده تصریح کرد: کلیه واحدهای باقیمانده مسکونی مهر تا پایان آبان امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: مجموعه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال تلاش هستند تا در کوتاهترین زمان ممکن، باقیمانده پروژه های مسکن مهر را تحویل دهند و خاتمه این ابرپروژه، اعلام شود.

وی یادآور شد: در یکسال و نیم گذشته بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل شد. ۱۲۴ هزار واحد مسکن مهر هم اکنون آماده سازی است که مسائل خدمات زیربنایی، آماده سازی و جزئیاتی دارد که با مشارکت سایر وزارتخانه ها و ارگان ها از جمله وزارت نیرو، وزارت نفت، و همکاران استانی دارند به زودی تکمیل و تحویل مردم خواهد شد.