شناسهٔ خبر: 84060 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آزادراه شیراز-اصفهان مشکل تامین اعتبار ندارد

ContentImages_83313.jpg استاندارفارس گفت: پروژه آزادراه شیراز-اصفهان مشکل تامین اعتبار ندارد و ۵۰۰ میلیارد تومان آخر قطعا تامین خواهد شد؛ همچنین با توجه به وعده امیر حاتمی وزیر محترم دفاع، نقدینگی لازم از طرف شریک این پروژه نیز تامین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (فارس)، عنایت الله رحیمی در جلسه بررسی پیشرفت آزادراه های استان اظهارداشت: کنترل پروژه آزادراه شیراز-اصفهان باید به صورت روزانه انجام شود تا بتوانیم در موعد مشخص که پایان فعالیت دولت فعلی است شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس افزود: پروژه آزادراه شیراز-اصفهان به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین پروژه آزادراهی کشور باید به صورت ویژه و در سطح وزیر راه و شهرسازی پیگیری و به در موعد مشخص به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد: با توجه به وعده های داده شده و انتظارات مردم باید با برنامه ریزی دقیق و با ایثار و عشق تکمیل بخش های باقیمانده پروژه آزادراه شیراز-اصفهان دنبال شود.

استاندارفارس با بیان این که به منظور اتمام پروژه در موعد مقرر باید تامین آسفالت را به پیمانکاران متعدد واگذار کرد، ادامه داد: تامین خدمات زیرساختی مانند امکانات ارتباطاتی و همچنین خدمات رفاهی و ایستگاه های پلیس باید اقدامات لازم به منظور آماده سازی این امکانات قبل از بهره برداری از آزادراه صورت گیرد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به دستور رئیس جمهوری در روز افتتاح کارخانه آلومینیوم لامرد در خصوص لزوم ساخت آزادراه لامرد-پارسیان، گفت: در این زمینه باید از همه ظرفیت های ملی مانند ایمیدرو و وزارت نفت و ظرفیت استانی و محلی استفاده کرد.

وی با اشاره به این که بزرگراه جهرم-لار-بندرعباس نیز از طرح های اولویت دار استان فارس است و در حوزه فعالیت سه اداره کل راه و شهرسازی فارس، راه و شهرسازی لارستان و راه و شهرسازی هرمزگان است، ادامه داد: این پروژه نیز با حمایت های وزیر محترم راه و شهرسازی در حال اجراست و تاثیر قابل توجهی در امنیت تردد شهروندان دارد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تکمیل کنارگذر شمال شرقی شیراز را حائز اهمیت دانست و گفت: برای جلب سرمایه گذاران برای مشارکت در این پروژه باید وزارت راه و شهرسازی پیگیری های لازم را صورت دهد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، مدیران دستگاه های اجرایی استان و پیمانکاران پروژه های راه سازی استان برگزار شد، گزارشی از پیشرفت طرح های راه سازی ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.