شناسهٔ خبر: 84322 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزون بر ۳ هزار راننده حمل و نقل جاده ای کالای سیستان و بلوچستان در طرح بیمه تکمیلی ثبت نام کردند

مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۳ هزار و ۷۷۵ راننده حمل و نقل عمومی جاده ای کالای استان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی( سیستان و بلوچستان) ایوب کرد، اظهار داشت: به منظور رفاه حال رانندگان حوزه حمل‌ و نقل عمومی جاده‌ای کالا، از سال ۹۷ طرح بیمه تکمیلی برای این قشر زحمت کش و خانواده محترم آنان با همکاری شرکت های بیمه ای به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین گزارشات از مجموع ۹ هزار و ۵۳۰ راننده فعال سیستان و بلوچستان در این بخش تاکنون سه هزار و ۷۷۵ راننده با سیر مراحل لازم، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: رانندگان فعال بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا می توانند با در دست داشتن مدارکی نظیر کارت هوشمند رانندگی، شناسنامه و کارت ملی با مراجعه به انجمن های صنفی کارگری رانندگان استان نسبت به نام نویسی در این طرح اقدام کنند.

کرد تصریح کرد: سامانه ثبت نام طرح بیمه تکمیلی رانندگان حمل و نقل جاده ای هر ۲ ماه به مدت ۱۵ روز فعال خواهد شد تا آن دسته از رانندگانی که نتوانستند در این طرح نام نویسی کنند، با ثبت اطلاعات خود و همسر و فرزندان علی الخصوص فرزندان معلول و کم توان خود بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.