شناسهٔ خبر: 84471 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صادرات ۴۳۳ هزار و ۷۵۲ تنی کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

س و ب - پایانه های مرزی.jpeg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۴۳۳ هزار و ۷۵۲ تن کالا توسط ۱۸ هزار و ۱۸۵ دستگاه کامیون در پنج ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی این استان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی( سیستان و بلوچستان) ایوب کرد اظهار داشت: مواد غذایی، سیمان، هیدروکربن، بنزین، میلگرد، گاز مایع و قیر عمده کالاهای صادر شده از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: ۲۹۹ هزار و ۲۵۱ تن از مجموع کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان در پنج ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و ۱۳۴ هزار و ۵۰۱ تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین ۳۰ هزار و ۵۳۹ تن کالا در این مدت از طریق پایانه های مرزی میرجاوه وارد استان شده است.

وی مجموع ترانزیت انجام شده در این مدت در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان را ۱۹۸ هزار و ۳۸۵ تن کالا توسط هشت هزار و ۵۴۷ دستگاه کامیون عنوان کرد و تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان به لحاظ همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان و مرز گسترده آبی در کرانه اقیانوس هند، قابلیت های اقتصادی مطلوبی را در بازرگانی ملی و صنعت حمل و نقل ایجاد کرده است به طوری که با وجود شیوع کرونا شاهد مبادلات تجاری قابل توجه با کشورهای منطقه هستیم.