شناسهٔ خبر: 85149 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مطرح کرد

اتمام ۱ میلیون و ۲۳۲ هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید/۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی مقا‌وم سازی شد

علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اتمام یک میلیون و ۲۳۲ هزار واحد مسکن روستایی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: از پنج میلیون واحد مسک روستایی تاکنون ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارواحد، مقاوم سازی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در آن بنیاد، گفت: از سال ۹۱ تاکنون، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک میلیون و ۲۳۲ هزار واحد مسکونی در قالب بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده و احداث مسکن روستایی به اتمام رسید.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۲۵۰ هزار واحد مسکونی هم اکنون نیمه تمام است که امسال به پایان می رسد از احداث ۳۱۰ هزار واحد مسکونی جدید در سال جدید خبر داد و افزود: از برنامه کلی بنیاد در دولت تدبیر و امید، ۵۰۶ هزار واحد مجموع بازسازی ها و نوسازی ها در مناطق آسیب دیده بود که ۳۲ هزار واحد نیمه تمام است و مابقی تکمیل و تحویل شد.

تابش یادآور شد: زلزله ۹۶ کرمانشاه در سرپل ذهاب، با همکاری تمامی همکاران بنیاد، ظرف یکسال و نیم بازسازی شد. به دلیل اهمیت موضوع، رهبر انقلاب نیز در جمع زلزله زدگان حضور یافتند. 

وی توضیح داد: از ابتدای سال تاکنون تقریبا تمامی مناطق سیل زده، بازسازی شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در خصوص مسکن روستایی از ۵ میلیون واحد مسکونی روستایی، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد بازسازی شده اند و مابقی نیز در برنامه سالیانه ۲۰۰ هزارواحد  بنیاد مقاوم سازی شده و به اتمام خواهد رسید.

تابش همچنین در ادامه به برنامه مسکن محرومان هم اشاره کرد و گفت:  طرح مسکن محرومان در ١٢ استان در حال اجراست و تاکنون ۲۵ هزار واحد مسکونی را تحویل داده ایم و۵۰ هزار واحد نیز تا پایان دولت تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

وی توضیح داد: برای این واحدها ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ کم و ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت خواهد شد، ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی  آغاز شده است.

جزئیات ساخت مسکن محرومان در سیستان و بلوچستان

تابش گفت: در بافت‌های فرسوده اطراف شهرها هم طرح بزرگی را آغاز کرده‌ایم و برای ۱۰ هزار واحد مسکونی در این مناطق از جمله سیستان و بلوچستان تسهیلات ارزان قیمت را پرداخت خواهیم کرد.

به گفته رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ساخت مسکن مهر در شهرهای کوچک بر عهده ما بوده به صورت کامل پرونده آنها را بسته ایم. ساخت سالیانه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر را در دستور کار خود قرار داده بودیم که دو سال پیش پرونده آنها را بستیم.امروز تنها ۳ هزار واحد مسکن مهر مشکل حقوقی داشتند که به محض رفع مشکل آنها، اجرا را به تمام خواهیم رساند.