شناسهٔ خبر: 85227 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تویسرکان خبر داد:

احداث ۲۱۹۶ مسکن مهر در تویسرکان

خیرین مسکن ساز رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تویسرکان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه مسکن مهر در سال ۸۸ در این شهرستان اظهار کرد: تویسرکان جزو اولین شهرهای بود که مسکن مهر در آن کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( همدان)، علی  محمد‌اصغری با بیان اینکه مساکن مهر تویسرکان در سال ۹۰ تحویل و متقاضیان در آن اسکان یافتند گفت: تویسرکان در تسریع و تحویل مسکن مهر به متقاضیان واجد شرایط در سال ۹۰ رتبه نخست استان را از آن خود کرد و مسکن مهر در این شهرستان نسبت به شهر های دیگر و حتی در شهر های مجاور استان زودتر مورد بهره‌ برداری قرار گرفت.

وی واحد های مسکن مهر احداث شده با استفاده از تسهیلات مسکن مهر در تویسرکان را ۲ هزار و ۱۹۶ واحد اعلام کرد و افزود: از مجموع مساکن مهر در تویسرکان یک‌ هزار و ۳۸۷ واحد خودمالکی است.

رئیس اداره راه و شهرسازی تویسرکان با اشاره به اینکه متقاضیان خودمالک از تسهیلات ۲۰ یا ۲۲ میلیون تومانی مسکن مهر بهره بردند ادامه داد: ۸۰۹ واحد از مجموع واحدهای مسکن مهر احداثی در تویسرکان در قالب تعاونی یا سه‌جانبه تعریف شده و پروژه مسکن مهر فاز یک با ۲۵۰ عضو و پروژه مسکن مهر فاز ۲ با ۱۰۸ عضو واقع در شهرک قائم در قالب تعاونی احداث و تحویل متقاضی داده شده است.

وی به احداث و تحویل پروژه مسکن مهر ۱۰۰ واحدی نیروی انتظامی و پروژه مسکن مهر فرهنگیان در قالب تعاونی اشاره کرد و گفت: پروژه‌ های مسکن مهر ۱۲ واحدی کمیته امداد، ۴۸ واحدی طلاب، ۹۰ واحدی ولیعصر(عج) در بلوک ۱۱ و ۱۳ و پروژه ۴۲ واحدی شاهد در قالب تفاهمنامه سه جانبه احداث شد.

محمد‌اصغری با بیان اینکه از تعداد ۸۰۹ واحد مسکن مهر عموما فروش اقساطی انجام گرفته است یادآور شد: تنها فروش اقساطی تعدادی از پروژه ۲۵۰ واحدی انجام نشده که باید در اسرع وقت مراجع کنند.

وی با تأکید بر اینکه زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان مسکن مهر قرار گرفته است خاطرنشان کرد: متقاضیان برای گرفتن سند مالکیت تک‌برگی اعیانی باید با تسویه حساب با ادارات راه و شهرسازی و دستگاه‌ های مرتبط اقدام کنند، البته برخی سند را اخذ کردند.