شناسهٔ خبر: 85240 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی:

۳۶۷۵ نفر در خراسان شمالی مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند

وام ودیعه مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی گفت : بیش از سه هزار و ۶۷۵ نفر در این استان مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، سید عبدالمجید نژادصفوی تصریح کرد: پنج هزار و ۲۲ نفر در استان خراسان شمالی متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن بودند که از این مقدار سه هزار و ۶۷۵ نفر واجد شرایط این وام شدند.

وی یادآور شد: ثبت‌نام اولیه این طرح از چهارم تا نهم مردادماه انجام شد و پس از آن ۱۴ تا ۲۰ مرداد به متقاضیان مهلت داده شد که نسبت‌به بارگذاری مدارک خود به صورت اینترنتی اقدام کنند و با توجه به اینکه در مرحله دوم تعدادی از متقاضیان نسبت‌‌به تکمیل مدارک خود اقدام نکرده بودند تا ۲۴ شهریور به آن‌ها فرصت ثبت مدارک داده شد.

نژادصفوی عنوان کرد: بانک‌‌های ملی، صادرات، سپه، تجارت و ملت در استان جزو بانک‌‌هایی هستند که متقاضیان انتخاب کرده‌‌اند و وام خود را از این بانک‌‌ها دریافت می‌‌نمایند.

وی با بیان اینکه متقاضیان وام ودیعه مسکن باید فاقد زمین و مسکن و دارای اجاره‌نامه رسمی باشند، افزود: در مرحله اول این طرح به افراد تحت پوشش کمیته امداد ۴۳۸ نفر و بهزیستی ۲۴۵ نفر تعلق گرفته است.

لازم به ذکر است برای دریافت وام ودیعه مسکن ضامن لازم نیست و سفته یا چک با توجه به شرایط بانک از متقاضی دریافت می شود و مبلغ وام نیز در استان خراسان شمالی به ازای هر واحد ۱۵۰ میلیون ریال است و کارمزد آن نیز ۱۲ درصد است.