شناسهٔ خبر: 85275 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

زمین ساخت ۲۱۵۰۰ واحد مسکونی در ۱۵ استان به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) واگذار شد

 جلسه بررسی روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استانها مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تحویل زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۱۵۰۰ واحد مسکونی در ۱۵ استان کشور به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آیین امضای تفاهمنامه ساخت ۲۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی میان شرکت بازآفرینی شهری ایران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) روز یکشنبه 30 شهریور با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در بخشی از این مراسم از تلاش‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران برای پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن قدردانی کرد و گفت: قیمت‌گذاری زمین‌هایی که شرکت بازآفرینی شهری در اختیار این طرح ملی قرار می‌دهد باید با دقت ویژه‌ای انجام شود.

مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در بخشی از این مراسم با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغ وزیر راه و شهرسازی، تهیه زمین ۴۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن بر عهده شرکت بازآفرینی شهری ایران گذاشته شد و قول دادیم که تا پایان شهریور سال جاری این اتفاق رقم بخورد، گفت: خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های همکارانم در شرکت بازآفرینی شهری ایران این موضوع عملی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توانستیم به تعهد خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم، اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب ۱۶ پروژه در ۱۵ استان کشور به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تحویل شد. همچنین زمین مورد نیاز برای ساخت هزار و ۳۵۵ واحد مسکونی نیز برای واگذاری گروهی در قالب ۶۱ قطعه و در ۲۵ استان کشور تامین شده است.

عبوری افزود: زمین ۱۰ هزار واحد مسکونی نیز در استان هرمزگان تامین شده است و در باقی شهرهای کشور نیز در حال ساخت هستیم. همچنین هزار و ۶۸۰ واحد مسکونی در شهر اهواز و ۴۴۰  واحد نیز در خرم آباد در دست ساخت است که مجموع این واحدها ۳۹ هزار و ۵۸۲ واحد می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه عنوان کرد: در شهر مشهد نیز نزدیک به چهار هزار واحد مسکونی را با مشارکت شهرداری این شهر و آستان قدس رضوی به منظور جابه جایی بافت‌های پر خطر و سکونتگاه‌های غیر رسمی تامین زمین کرده‌ایم.