شناسهٔ خبر: 85312 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در جلسه شورای راهبردی تفاهمنامه مسکن کارکنان نیروهای مسلح عنوان شد؛

افزایش ۲۰۰۰۰ واحدی موضوع تفاهمنامه تامین مسکن کارکنان نیروهای مسلح/ زمین ساخت واحدها تامین شده است/ ۲۶۰۰۰ واحد آماده آغاز عملیات اجرایی

چهارمین جلسه شورای راهبردی تفاهم‌نامه مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح آخرین وضعیت تفاهمنامه تامین مسکن کارکنان نیروهای مسلح بررسی و اعلام شد، موضوع این تفاهمنامه به ۱۲۰ هزار واحد مسکونی افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین جلسه شورای راهبردی تفاهم‌نامه مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح، روز دوشنبه، سی و یکم شهریورماه با حضور، وزیران راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، جمعی از فرماندهان ارشد نظامی و معاونان وزیر راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، گزارشی از اقدامات انجام‌شده بر اساس محورهای این تفاهمنامه ارائه و عنوان شد که تاکنون، توافقات لازم برای استفاده نیروهای مسلح از ظرفیت چهار هزار و ۶۲۳ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی، انجام شده است؛ همچنین در اجرای مفاد تفاهمنامه تاکنون به تعداد ۲۲ هزار و ۳۸۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید و ۱۵ هزار و ۶۵۵ واحد در بافت فرسوده ظرفیت ساخت و واگذاری مسکن برای نیروهای مسلح ایجاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی در بخشی از این جلسه با اشاره به اینکه ۱۵ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور وجود دارد، گفت: این واحدها می‌تواند مورد استفاده نیروهای مسلح قرار گیرد.

قیمت زمین، کمبود اراضی مورد نیاز در برخی استان‌ها، ضرورت معرفی پروژه‌های جدید به نیروهای مسلح، استفاده از ظرفیت پروژه‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید و استفاده از ظرفیت بافت‌ فرسوده برای تحقق مفاد تفاهمنامه از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پس از این جلسه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افزایش سقف تفاهمنامه از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به ۱۲۰ هزار واحد خبر داد و گفت: مجموع اراضی مورد نیاز برای ساخت و احداث این واحدها تامین شده و ۲۶ هزار واحد نیز در مرحله شروع عملیات اجرایی است.

دریادار حبیب‌اله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌‌‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران از جمله حاضران در این جلسه بودند.

تفاهم‌نامه احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تیرماه ۱۳۹۸ با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و امیرسرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا رسید.