شناسهٔ خبر: 85424 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل فرودگاهای استان اردبیل خبر داد

عملیات بهسازی و تجهیز فرودگاه اردبیل به سیستم ناوبری جدید/ برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فرودگاه‌/ افتتاح باند دوم در دهه فجر امسال

فرودگاه اردبیل مدیر کل فرودگاه‌های استان اردبیل از بهسازی باند اصلی و نصب دستگاه های حساس کمک ناوبری در فرودگاه این استان خبر داد و اظهار کرد که امسال در دهه فجر، باند دوم این فرودگاه افتتاح می‌شود.

 سید فخرالدین هاشمی، مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به عملیات بهسازی، تجهیز و نصب دستگاه‌های حساس کمک ناوبری که در این فرودگاه به طور شبانه‌روزی انجام شده است، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص آب‌و‌هوایی اردبیل هم اکنون فعالیت‌ها بر روی پروژه بهسازی با تاخیر مواجه شده است؛ ولی امیدواریم این باند تا دهه فجر امسال آماده شود.

وی درباره ویژگی‌های فرودگاه اردبیل گفت:  این فرودگاه مجهز به ILS Cat I  است که پهنای دید آن به ۵۵۰ متر می‌رسد.

هاشمی تصریح کرد: در بهینه سازی باند جدید زیر ساخت ILS Cat II تعبیه شده است .

مدیر کل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: در حال حاضر در هفته ۱۰ پرواز رفت و برگشت به تهران و دو پرواز به مشهد انجام می‌شود.

وی برنامه‌های امسال وزارت راه و شهرسازی در خصوص گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را یادآور شد و بیان کرد: در همین راستا، نمایشگاه دفاع مقدس در فرودگاه‌های اردبیل برپا شده و در این نمایشگاه‌ها تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند.