شناسهٔ خبر: 85602 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام شد

رونمایی از جلد نخست «نقش فرودگاه‌های ايران در دفاع مقدس»/ روایتی از جانفشانی‌ها و خدمات فرودگاهیان در دوران جنگ تحمیلی

جنگ به همت ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران، جلد نخست کتاب «نقش فرودگاه های ايران در دفاع مقدس» تدوين شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این کتاب که هفته دفاع مقدس در نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس با حضور سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور و مجید قدیریان، فرمانده بسیج صنعت هوانوردی رونمایی شد، به روایت گوشه هایی از جانفشانی‌ها و خدمات فرودگاهیان در دوران جنگ تحمیلی می‌پردازد.

آغازگر این کتاب پیام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و گزارش تصویری از مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران در نمایشگاه ستادی شرکت است.

این کتاب نیم نگاهی به نقش فرودگاه مهرآباد در بازگشت امام (ره) به میهن اسلامی دارد و در ادامه به روایت حمله به فرودگاه‌ها در دوران جنگ و گزارش اقدامات انجام شده در فرودگاه های شیراز، مهرآباد، کرمانشاه و ارومیه در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.

همچنین از بخش‌های جالب توجه در این کتاب می‌توان به درج مشخصات شهدای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، آمار کارکنان ایثارگر و مصاحبه با تعدادی از رزمنده‌های شرکت اشاره کرد.