شناسهٔ خبر: 85659 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور از یکشنبه/ امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری به همراه وزش باد ملایم

دماوند- آسمان- نیمه ابری- هوا- هواشناسی کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما از روز یکشنبه در نیمه شمالی کشور خبر داد و اظهار کرد که تا سه شنبه این کاهش ادامه خواهد داشت.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی درباره وضعیت آب و هوای کشور عنوان کرد: امروز در مناطقی از شمال غرب کشور، غرب و دامنه زاگرس شمالی بارش باران، رعد و برق و باد را پیش بینی می‌کنیم؛ ضمن اینکه در سواحل غربی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی امکان دارد که بارش پراکنده رخ دهد.

وی گفت: روز یکشنبه برخی از مناطق شمال غرب، دامنه البرز مرکزی و شرق شاهد رعد و برق و در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور شاهد بارش به صورت پراکنده خواهیم بود.

رفیعی اظهار کرد: از اواخر یکشنبه تا سه‌شنبه بر شدت بارش‌ها در سواحل خزر و شمال غرب کشور افزوده می‌شود و در مناطقی از غرب کشور، مرکز، شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز و همین طور ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی بارش پراکنده و گاهی رعد و برق به همراه وزش باد رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: از نظر شرایط دمایی از روز یکشنبه تا سه شنبه در نوار شمالی کشورمان دمای هوا بین ۵ تا ۸ درجه کاهش پیدا می‌کند.

رفیعی درباره وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران صاف تا کمی به همراه وزش باد خواهد بود و حداکثر دمای امروز تهران به ۲۸درجه بالای صفر خواهد رسید.