شناسهٔ خبر: 8582 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام شد:

زمان اتمام بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق حادثه دیده کشور

عزیزاله مهدیان معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از زمان پایان اتمام بازسازی تمام مناطق حادثه دیده در کشور خبر داد.

عزیزاله مهدیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با یادآوری اینکه طی دو سال گذشته در برخی از مناطق کشور سیل، زلزله و سایر سوانح غیرمترقبه رخ داده است  گفت: بازسازی تمام مناطق حادثه دیده در سوانح با اعتبارات دریافت شده از دولت، شروع شد و در بعضی از شهرها مثل دشتی در استان بوشهر بازسازی‌ها به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه بازسازی شهرستان‌های بستک و بشاگرد در استان هرمزگان هم در مراحل پایانی قرار دارد درباره زمان اتمام بازسازی فاز یک منطقه زلزله‌زده مورموری در استان ایلام اظهار کرد: در تلاشیم در سالگرد زلزله مورموری که اواخر مردادماه است بازسازی فاز یک کامل شود. این فاز در زمان زلزله به طور کامل تخریب شد و کار ساخت و بازسازی آن با سرعت انجام گرفت. برای فاز دو که تخریب کمتری صورت گرفته اعتبارات لازم را به دولت پیشنهاد کردیم.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده استان سیستان و بلوچستان گفت: در این استان حجم کار گسترده است چون در حال بازسازی پنج هزار واحد تخریب شده هستیم. 

مهدیان با بیان اینکه در کشور هیچ مورد سانحه دیده‌ای که بلاتکلیف مانده باشد، وجود ندارد زمان اتمام بازسازی واحدهای زلزله‌زده استان سیستان و بلوچستان را ۶ ماه دوم سال جاری عنوان کرد.

به گفته وی، بخش عمده بازسازی‌ها در ۶ ماه نخست سال و باقیمانده آن‌ها تا پایان امسال تکمیل می‌شود./

نظر شما