شناسهٔ خبر: 85942 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان خبرداد:

اختصاص بیش از ۴ میلیارد تومان برای خرید ماسه و نمک راهداری زمستانی در زنجان

راهداری زمستانی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان از اختصاص بیش از ۴ میلیارد تومان برای خرید ماسه و نمک برای راهداری زمستانی در استان زنجان خبرداد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی (زنجان)جواد یوسفی اظهار داشت: از آبان ماه فعالیت رسمی راهدارخانه‌ها در مناطق کوهستانی استان زنجان به ویژه شهرستان طارم آغاز می‌شود. 

وی از استقرار کشیک‌ها در برخی محورهای کوهستانی استان خبرداد و گفت: در حال حاضر به دلیل وقوع سیلاب و بارش باران عملیات جلوگیری از وقوع سیل به صورت ماموریتی انجام می‌شود.

این مسئول از به کارگیری  ۲۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین برای راهداری زمستانی خبرداد و گفت: حدود ۵۰ دستگاه نیز به صورت اجاره‌ای در راهداری زمستانی به کارگیری می‌شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: ۵۰۰ نفر پرسنل برای راهداری زمستانی در استان زنجان پیش‌بینی شده است که ۲۶۰ نفر نیز به صورت کارگری و شرکتی مشغول به فعالیت می‌شوند.

یوسفی با اشاره به ضرورت تعمیر و خرید قطعات برای برخی ماشین‌آلات راهداری، بیان داشت: قیمت بالای تعمیرات و قطعات مشکل اصلی در این زمینه محسوب می‌شود اما تلاش می‌شود در حد وسع استان این تعمیرات انجام شود.

وی از اختصاص بیش از ۴ میلیارد تومان برای خرید ماسه و نمک برای راهداری زمستانی خبرداد و گفت: بیش از ۲ هزار تن نمک در راهدارخانه‌های استان توزیع می‌شود.

این مسئول عمر متوسط ناوگان راهداری استان را بالای ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: عمر متوسط ماشین‌آلات سنگین راهداری بیشتر از ناوگان سبک است.