شناسهٔ خبر: 85974 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

کاهش ۲۰درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

جاده های سیستان و بلوچستان.JPG مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ میلیون و۸۵۵  هزار و ۶۷۵ تردد در ۶ ماه نخست سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۴میلیون و ۷۰۵ هزار و ۱۱۵ تردد، کاهش ۲۰ درصدی نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، ایوب کرد با بیان اینکه کاهش ترددهای این مدت تحت تاثیر شیوع ویروس کروناست اظهار داشت: با توجه به روند صعودی ابتلاء به کرونا در جامعه توصیه همه مسئولان و دست اندرکاران به مردم ماندن در خانه و کاهش تردد است.

وی افزود: سرعت متوسط تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان در مدت مذکور ۸۲ کیلومتر بر ساعت بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ کیلومتر بر ساعت افزایش سرعت مشاهده می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: براساس اعلام کارشناسان مدیریت راه های استان بيشترين سرعت غیرمجاز ثبت شده این مدت به محورهای خاش – سراوان و بالعکس و میرجاوه – زاهدان اختصاص دارد.

کرد گفت: همچنین پرترددترین محورهای مواصلاتی حوزه تحت پوشش این اداره کل نیز در ۶ ماه نخست سال جاری زابل – هیرمند و بالعکس و زهک – مرز میلک و بالعکس بوده است.

وی با بیان اینکه گشت های نظارتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این برهه در کنار ستاد پیشگیری از کرونا برای حفظ سلامت هموطنان گرامی مشغول فعالیت است، خاطر نشان کرد: تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی  ۱۴۱.irو نرم افزار موبایلی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای است.