شناسهٔ خبر: 86116 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان خبر داد

اصفهان رکورددار کاهش تردد در کلان‌شهرهای کشور/ کاهش ۵۳ درصدی تردد در طول سه‌روز

IMG_7417.JPG معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: با توجه به ممنوعیت سه‌روزه ترددها و محدودیت‌های هفته گذشته، کلان‌شهر اصفهان، رتبه نخست کشور را از نظر کاهش ورود خودروها کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(اصفهان)، محمدعلی صلواتی از کاهش ۵۳ درصدی تردد(ورود و خروج خودروها به کلانشهر اصفهان به دنبال، اعلام محدودیت‌های تردد، از سوی ستاد کرونا استان اصفهان، خبر داد.

وی با اشاره به وضعیت راه‌های اصفهان با توجه به محدودیت سفرها طی چند روز تعطیلی هفته گذشته، افزود: با توجه به تمهیدات ستاد ملی کرونا در سطح کشور و به دنبال آن در استان اصفهان، طی سه روز تعطیلات پایانی ماه صفر(پنجشنبه، جمعه و شنبه)، مجموع ورود خودروها به استان ۱۶۱ هزار و ۶۳۳ خودرو و مجموع خروج خودروها ۱۸۶ هزار و ۷۷۷ خودرو ثبت شد.

صلواتی عنوان کرد: در این بازه زمانی، مجموع ورود و خروج خودروها به استان اصفهان، نسبت‌به مدت مشابه(پنجشنبه تا شنبه معمول ۱۰ تا ۱۲ مهر ماه) ۱۹ درصد کاهش یافت.

معاون فنی و راه‌‌‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: براساس آمارهای موجود، اصفهان از این حیث، رتبه پنجم کشور را در کاهش تردد و سفرها داشته است.

وی همچنین افزود: مجموع ورود و خروج به کلانشهر اصفهان نیز در طی این سه روز بالغ‌‌بر ۴۰۰ هزار خودرو بود که در مقایسه با مدت مشابه معمول، میزان تردد به شهر حدود ۵۳ درصد کاهش یافت.

صلواتی خاطرنشان کرد: مجموع آمارها نشان می‌‌دهد که با توجه به کنترل‌‌هایی مبادی ورودی و خروجی شهر اصفهان و همچنین رعایت مردم، شاهد کاهش ورود و خروج به کلان‌شهر و استان اصفهان بودیم و امیدواریم این اتفاق آثار مثبتی در کاهش شیوع کرونا و همچنین کنترل این بیماری در بین مردم داشته باشد.