شناسهٔ خبر: 86164 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در سواحل شمالی و شمال‌شرق/دریای‌خزر مواج و متلاطم است

طوفان دریایی کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در سواحل شمالی کشور طی امروز تا روز پنجشنبه خبر داد و گفت: دریای خزر مواج و متلاطم است.

امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی کشور را برای امروز ۲۹ مهر و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر امروز، سه‌شنبه ۲۹ مهر برای استان‌های اردبیل و گیلان، افزایش ابر و بارش‌های پراکنده آغاز خواهد شد. از فردا نیز سامانه بارشی از سواحل شمال کشور تقویت می‌شود که به شرق سواحل و خراسان‌شمالی کشیده می‌شود.

نقشینه ادامه داد: پنجشنبه و جمعه برای سواحل شرقی دریای خزر و خراسان‌‌‌‌شمالی، بارش‌‌های پراکنده رخ می‌دهد. از شنبه بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف را پیش رو خواهند داشت. امروز تا جمعه در سواحل دریای خزر و استان اردبیل کاهش ۶ تا ۹ درجه ای دما رخ می‌‌دهد که به شمال شرق کشور کشیده خواهد شد.

به گفته وی، امروز بیشینه دمای مشهد ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد شد و پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۱ درجه پیش‌بینی شده است. دریای‌خزر از امروز تا پنجشنبه، مواج و متلاطم است.

نقشینه توضیح داد: برای تهران،  آسمانی صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای تهران امروز ۲۶، فردا ۲۴ و دو روز آینده به ۲۲ درجه سانتیگراد، می‌رسد. کمینه دما برای شمیرانات ۹ و مهرآباد ۱۲ درجه پیش‌بینی شده است.