شناسهٔ خبر: 86241 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان خبر داد

 کاهش ۲۳ درصدی تلفات حوادث رانندگی /نقش پلیس در کاهش حوادث رانندگی غیرقابل انکار است

IMG_5151.JPG مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت: تعداد متوفیان حوادث رانندگی در جاده های برون شهری استان اصفهان در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارشپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(اصفهان) ، مهدی خضری در نشست هماندیشی ایمنی که با حضور مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای، رئیس پلیس راه فرمانده انتظامی استان اصفهان، جمعی از فرماندهان پلیسراه شهرستانها و تعدادی از تشکلهای صنفی حمل ونقل استان اصفهان برگزارشد، اظهار کرد: اهمیت موضوع ایمنی حمل ونقل بر هیچ کس پوشیده نیست اما موقعیت ویژه جغرافیایی استان، حجم بالای ترافیک و طول راهها، حجم بالای کالای حمل شده و تعداد مسافرانی که سالانه از استان اصفهان جابهجا میشوند، اهمیت این موضوع را در استان اصفهان دوچندان کرده است.

 وی رمز موفقیت استان اصفهان در اجرای موفق طرحهای ارتقا ایمنی راهها را همکاری بینبخشی و جلوگیری از اقدامات جزیرهای دستگاهها دانست و اظهار کرد: خوشبختانه با محوریت کمیسیون ایمنی استان اصفهان تصمیمات خوب در زمانهای مناسبی اتخاذ شد که در نهایت به کاهش تصادفات و تلفات حوادث رانندگی در استان اصفهان انجامید.

خضری نقش پلیس راه استان اصفهان در نیل به این هدف خطیر را پراهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: با برنامهریزی و بر اساس تحلیل دادههای اطلاعاتی توانستیم جایگاه استان را به طرز قابل توجهی در زمینه اقدامات موثر برای کاهش تصادفات جادهای ارتقا دهیم.

وی به تشریح جایگاه استان اصفهان در زمینه حمل ونقل کالا و مسافر اشاره و اضافه کرد:استان اصفهان در حمل و نقل کالا رتبه اول و در حوزه مسافر رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است، لذا میطلبد که بحث ایمنی به صورت ویژه رصد و پیگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جادهای استان اصفهان به نقش مرکز اطلاعات مدیریت راهها و حمل و نقل جادهای در این مسیر اشاره و خاطر نشان کرد: افزایش قابل توجه تجهیزات هوشمند حمل و نقل منجر به موفقیت در اجرای طرحهای مدیریت سرعت در محورهای خاص و پرتردد استان شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح محور ایمن استان اصفهان باهمکاری پلیس و سایردستگاهها در اتوبان اصفهان-کاشان-قم گفت: با فعالسازی تجهیزات حمل ونقل هوشمند در این محور تصادفات منجر به فوت و سرعت متوسط کاهش یافته است.

در پایان این جلسه از رئیس و جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان و جمعی از فرماندهان پاسگاههای پلیس راه استان اصفهان به مناسبت هفته نیروی انتظامی تقدیر و تشکر شد.