شناسهٔ خبر: 86887 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

بارش باران و وزش باد در تهران تا شنبه/ رگبار باران در استان‌های جنوبی کشور/ احتمال سیلاب در مسیل‌ها و کاهش دید رانندگان

اداره هواشناسی استان تهران کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران در اکثر مناطق کشور خبر داد و تاکید کرد که بارش‌ها در استان‌های جنوبی به صورت رگبار بوده و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و کاهش دید رانندگان وجود دارد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت آب و هوای کشور پرداخت و اظهار کرد: امروز به غیر از جنوب کشور، بارش‌ها در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد و شدت این بارش‌ها در چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، شمال استان‌های فارس و کرمان، جنوب یزد، گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

وی یادآور شد: بارش‌ها در استان‌های جنوبی کشور به صورت رگبار باران و رعد و برق هستند و پیش‌بینی می‌شود که در این مناطق، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید رانندگان در جاده‌ها رخ دهد.

گودرزی عنوان کرد: ضمن اینکه جمعه، به جز در شمال غرب و غرب و جنوب سیستان و بلوچستان، بارش‌ها در بخش جنوبی، شرق و مرکز کشور ادامه داد و با شدت بارش نیز مواجه خواهیم شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: امروز و فردا بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف خواهند بود.

وی تاکید کرد: از لحاظ دمایی، از امروز تا یکشنبه در بیشتر مناطق کشور، کاهش دما رخ خواهد داد.

گودرزی درباره وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز در تهران در بعضی از ساعات شاهد بارش باران و گاهی وزش باد و پیشینه دمای ۱۴ درجه خواهیم بود. برای فردا نیز شرایط بارندگی در تهران مهیا است.

به گفته وی از امروز تا شنبه دریای خزر و خلیج‌فارس مواج خواهند بود.