شناسهٔ خبر: 86916 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای خوزستان:

۶۱ درصد رانندگان مسافربری خوزستان تسهیلات کرونا دریافت کردند

کرمانشاه - اتوبوس معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای خوزستان گفت: بیش از ۶ هزار راننده حمل و نقل عمومی بخش مسافربری استان موفق به دریافت تسهیلات وام کرونایی شدند .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، فواد غزیعلی اظهار کرد: در راستای مصوبات ستاد ملی کرونا و مقابله با ویروس کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده به واسطه شیوع این ویروس ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم نموده است.

وی افزود: بر اساس فرآیند تعریف شده در دریافت تسهیلات وام کرونا به رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافربری، متقاضیان در سامانه کارا ثبت نام کردند و پس از تایید شرایط تعیین شده ۱۰ هزار و ۸۳۶  نفر در خوزستان مشمول دریافت این تسهیلات تأیید شدند که از این تعداد تاکنون ۶ هزار و ۶۲۷ نفر معادل ۶۱ درصد رانندگان این تسهیلات را اخذ کردند.  

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: در این راستا تعداد ۴۸ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافربری فعال استان برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که تاکنون ۲۰ شرکت موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.

غزیعلی گفت: این تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه‌های حمل و نقل مسافربری خسارت دیده به ازای هر نفر شاغل و ۶۰ میلیون ریال برای هر نفر راننده فعال بیمه شده با سود ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه در نظر گرفته شده است.