شناسهٔ خبر: 87163 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد

آمادگی۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری سیستان و بلوچستان در طرح زمستانه

طرح زمستانه.jpeg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری  استان با بکارگیری ۱۹۸ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در طرح راهداری زمستانه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان) ایوب کرد با بیان اینکه طرح راهداری زمستانه از ابتدای آذرماه در استان آغاز می شود، اظهار داشت: ۳۳۸ راهدار در این طرح به منظور روان سازی ترافیک، اطمینان از تردد ایمن رانندگان و مسافران و امدادرسانی در صورت لزوم مشارکت خواهند داشت.

وی طول راه‌های تحت پوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را بیش از ۱۱ هزار کیلومتر ذکر کرد و افزود: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از تجهیز ۱۶ راهدار خانه استان برای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی، ۵۰۰ تن نمک و شن برای زمستان امسال تهیه شده است.

کرد گشت زنی مداوم در کلیه محورهای حوزه استحفاظی برای رفع مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی و یخبندان، استقرار اکیپ ها با تجهیزات کامل در فواصل مشخص در جاده برای بازگشایی محورها در صورت مسدود شدن و امدادرسانی به مسافران را از مهمترین برنامه ها در قالب طرح راهداری زمستانی عنوان کرد و افزود: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه تلفنی، اینترنتی و پیامکی ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.