شناسهٔ خبر: 87173 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:

بررسی ۱۷۲ درخواست در کارگروه امور زیربنایی استان تهران تا پایان آبان ۹۹

خلیل محبت خواه  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تشکیل ۱۴ جلسه کار گروه امور زیربنایی و بررسی ۱۷۲ درخواست در ۸ ماهه امسال خبر داد.

 خلیل محبت خواه، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با بیان اینکه به منظور هماهنگی، پیشبرد اهداف و انجام وظایف شورای برنامه ریزی و توسعه استان، کارگروه تخصصی امور زیربنایی، توسعه روستایی و شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست برگزار شده است، اظهار داشت: این کارگروه با موضوعات ارائه شده نسبت به تشکیل ۱۴ جلسه در مدت ۸ ماه در سال ۱۳۹۹ اقدام کرده است. 

وی افزود: در این جلسات با طرح درخواست ها و تقاضاهای موردی، درخصوص ۱۷۲ پرونده ارسالی مربوط به اراضی حریم و خارج از حریم شهرها از سوی فرمانداری ها و شهرداری های استان  اقدام شده است.

محبت خواه ادامه داد: با توجه به استقرار دبیرخانه مذکور در اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، وظایف آن شامل تهیه دستور کار مطابق با زمان بندی، تشکیل جلسات کارگروه پس از هماهنگی های انجام گرفته است.  

وی افزود: موضوعات فوق پس از کار کارشناسی و آماده سازی، تصمیم گیری اعضا و ارائه پیشنهاد برای طرح و تصویب در شورا توسط کارگروه مطرح و مصوب می شود که بخش عمده ای از درخواست ها مرتبط با طرح های کشاورزی و در واقع بهینه کردن تولید است.  موارد مربوط با محصولات کشاورزی شامل احداث کارخانه های تولیدی به صورت اخص پروژه قارچ، تولیدات آبزی و دامی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: با توجه به ظرفیت تولید و سطوح زیر کشت استان تهران در خصوص تولیدات محصولات کشاورزی و دامی و آبزیان این استان از ظرفیت خوبی برخوردار بوده و سهم بسزایی کارگروه مذکور درسرمایه گذاریهای متنوع و اشتغال در تهران ایفا می کند.

وی در پایان همچنین از دیگر درخواست های کارگروه امور زیربنایی و ۱۷۲ درخواست مذکور با هدف بررسی مجوز واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی، گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی بالاخص در امور اقتصاد روستایی و عشایری استان تهران، مجوز احداث مجتمع های صنعتی (به صورت اخص انتقال صنایع آلاینده ) و ایجاد شهرک های صنعتی جدید و طرح های روستایی خبر داد.