شناسهٔ خبر: 87186 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در هشتمین مرحله بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی انجام شد

بهره‌برداری از ۷۰ دستگاه ناوگان جدید ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی/ آغاز به‌کار خط‌ تولید لوکوموتیو در شرکت واگن پارس

هشتمین آیین بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی هشتمین مرحله بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و از ۷۰ دستگاه ناوگان جدید ریلی بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هشتمین مرحله بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید، روز سه‌شنبه، چهارم آذرماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مرحله ۷۰ دستگاه ناوگان جدید ریلی در بخش باری و مسافری، بهره‌برداری شد. این واگن‌ها شامل، ۵۷ واگن لبه‌بلند چهارمحوره، ۱۰ واگن دومحوره حمل کانتینر و یک لوکوموتیو بازسازی‌شده خودکشش ترنست هستند که توسط شرکت‌های واگن‌ پارس اراک، واگن‌سازی کوثر اصفهان، فولاد درخشان اراک و مپنا، وارد مدار شده‌اند.

در این مراسم همچنین اولین لوکوموتیو پارس ۳۳ ساخت شرکت ولگن‌پارس رونمایی شد و خط تولید لوکوموتیو در این شرکت آغاز به کار کرد.

در هفت مرحله گذشته بهره‌برداری از ناوگان ریلی ۴۵۱ دستگاه انواع ناوگان باری و مسافری به ظرفیت ریلی کشور افزوده است. تولید این ناوگان در طول هشت مرحله بالغ بر ۲۶ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در پی داشته است و موجبات اشتغال ۸۵۶ نفر را فراهم کرده است.

تکمیل می‌شود...

 

 

 

 

 

 

 

این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس برگزار شد.