شناسهٔ خبر: 87434 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در نشست مشترک کمیته حمل و نقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شد

قدردانی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از تلاش‌های دست‌اندرکاران حمل‌و‌نقل مسافری/ اعمال دستورالعمل‌ها، متناسب با تغییر شرایط بیماری

رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از تلاش‌های دست‌‌اندرکاران حمل‌ نقل مسافری از جمله رانندگان، خلبانان، لوکوموتیورانان، رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و فرمانده قرار گاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا در حاشیه نشست مشترک کمیته حمل و نقل و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیران ذی‌ربط هر سه دستگاه برگزار شد با اشاره به اینکه خوشبختانه با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی بیماری کرونا تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌‌ها کاهش یافته است، گفت: حوزه‌های حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌‌شهری، هوایی، ریلی و زمینی، مستلزم دقت، نظارت و اعمال مقررات و مصوبات ستاد برای رعایت شرایط مطلوب و حفاظت و صیانت از مسافران و مردم عزیزمان است.

وی در خصوص اهمیت برگزاری این نشست، خاطر نشان کرد : پیرو جلسات گذشته که با کمیته‌‌ها داشتیم، امروز هم جلسه مهمی با کمیته حمل و نقل داشتیم که این کمیته  مسئولیت خطیری در حوزه درون شهری، برون شهری، هوایی، ریلی و زمینی دارد.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت کمیته حمل و نقل در امر مبارزه با کرونا گفت: بحمداالله گزارشی که امروز از سوی بخش‌های مختلف در این کمیته ارائه شد، دال بر این است که در این عرصه با توفیق مواجه هستند. در این نشست، شهرداری‌ها گزارش مفصلی از حمل و نقل درون‌‌شهری دادند و دوستان مسئول از شرایط حمل‌‌ونقل با هواپیما و راه‌‌آهن و اتوبوس‌‌رانی، گزارش‌‌‌های خوبی ارائه دادند که  لازم است از همه این عزیزان و دست‌‌اندرکاران این حوزه‌ها از جمله، رانندگان، خلبانان، لوکوموتیورانان، رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری و دیگر عواملی که در این عرصه ها تلاش می کنند، تشکر کنم.  

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا گفت: با همکاری خوب مردم و همت همه دستگاه‌های اجرایی به‌‌ویژه کمیته بهداشت و درمان و کمیته حمل و نقل در این مدت با هماهنگی و انسجام کارها را  پیش می‌‌برند.

وی ادامه داد: با همکاری خوب مردم، ظرف دو هفته تعداد بستری‌‌ها کاهش یافته و خیلی از شهر‌های قرمز به نارنجی و شهرهای نارنجی به زرد تبدیل شده است و از شنبه، متناسب با این تغییرات، دستورالعمل حوزه شهر‌های دارای وضعیت  نارنجی و زرد در شهرهایی که به نارنجی یا قرمز تغییر وضعیت داشته اند ، اعمال خواهد شد.

وزیر کشور تاکید کرد : اگر همچنان همه روندهای محله‌‌محوری، قرنطینه مبتلایان، اجرای تست انبوه و طرح کمیته حمل و نقل برای مراقبت از مسافران با همین درجه از همکاری و مساعدت پیش برود و مردم هم خوب دستور‌‌العمل ها را رعایت کنند، امیدوار هستیم که دیگر به شرایطی برنگردیم که وضع شهر‌ها قرمز شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که وقتی شهر‌ی قرمز می‌‌شود، همه مردم و کسبه عزیز دچار زحمت می‌شوند و به ناچار همه فعالیت‌ها محدود می‌شود و برای همه این محدودیت‌‌ها دشواری به همراه دارد. به‌علاوه انواع آثار اجتماعی و روانی نیز در کنار این دشوراری‌‌های اجتناب‌‌ناپذیر وجود خواهد داشت.

وزیر کشور در بخش دیگری از توضیحات خود به روند رو به جلوی تولید واکسن در دنیا و در داخل کشور اشاره کرد و گفت: امید داریم با مجموعه تلاش‌‌های موجود و همه این مولفه‌‌ها بتوانیم شرایط را مدیریت  کرده و هرچه جلوتر می‌‌رویم، شرایط مطلوب‌‌تری داشته باشیم.

رحمانی فضلی در پایان گفت: امیدواریم همه مردم و مسئولان و به ویژه رسانه‌ها که در همه مراحل مبارزه با این بیماری همراه ما بودند این همکاری را ادامه دهند.

گفتنی است؛ این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار شد.