شناسهٔ خبر: 87999 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد

لغو پروازهای تهران - لندن به مدت دو هفته/ قرنطینه مسافران مبتلا به کرونا از طریق وزارت بهداشت/ امکان لغو تمامی پروازهای اروپایی

تورج زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در کشور انگلیس اظهار کرد که تمامی پروازها به این کشور به مدت دو هفته لغو شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به دنبال شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در کشور انگلیس، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه، معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری طی مصاحبه‌ایی با خبر رادیو اعلام کرد: کلیه پروازها به کشور انگلیس تا دو هفته آینده لغو شده است.

وی گفت: درخصوص ورود مسافران ازطریق کشورهای ثالث، اکثر مسافران از طریق شرکت هواپیمایی ترکیه وارد ایران می شدند که این شرکت نیز پروازهای خود به لندن را لغو کرده است. همچنین پرواز شرکت‌های هواپیمایی خارجی که اقدام به انتقال مسافران از لندن به تهران نمایند لغو می شود. 

زنگنه در خصوص احتمال ورود مسافر از مبدا لندن به تهران خاطرنشان کرد: در نهایت اگر مسافر بیماری وارد کشور شود از طریق وزارت بهداشت قرنطینه می شود.  

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد پرواز به کشورهای اروپایی که احتمال شیوع ویروس جهش یافته در آنها وجود دارد افزود: ما منتظر نتیجه گیری وزارت بهداشت هستیم و در صورت اعلام این وزارتخانه مبنی بر وجود این ویروس در کشورهای دیگر، قطعا پرواز به این کشورها نیز لغو می‌شوند.