شناسهٔ خبر: 88691 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

بهره برداری از ۸۰۰ مترخطوط جدید ریلی در بندر شهید رجایی / احداث خطوط ریلی اختصاصی با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی

ریل در بندر معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۸۰۰ متر خطوط جدید ریلی با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال به مجتمع بندری شهید رجایی الحاق شد و اولین محموله از طریق این خط جدید، وارد این مجتمع بندری شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منصور خرمشکوه معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این ۸۰۰ متر خطوط جدید ریلی به ۶۰ کیلومتر زیر ساخت هایی که پیشتر در بندر شهید رجایی احداث شده بود،  اضافه شده است.

وی با بیان اینکه احداث خطوط ریلی با هدف توسعه حمل و نقل چند وجهی است، افزود: خطوط ریلی اختصاصی با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: آنچه مورد توجه است توسعه حمل و نقل کالا از طریق ریل بوده تا بتوانیم سهم جابجایی کالا را در این حوزه تقویت کنیم. در این راستا در حال بررسی، درخواست‌های شرکت های متقاضی برای احداث خطوط ریل اختصاصی هستیم.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی از ۶۰ کیلومتر خط ریلی برخوردار است که شاخه های مختلف این خطوط به ۱۲ محوطه اختصاصی منتهی می شود.