شناسهٔ خبر: 88737 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

توضيحات روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها به انتشار خبر بازداشت مدير فرودگاه آبادان

سر در ساختمان شرکت فرودگاه‌های کشور شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به دنبال انتشار خبر در برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت مدیر فرودگاه آبادان، به ارایه توضیحاتی جهت تنویر افکار عمومی، پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، به دنبال انتشار خبر در برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت مدير فرودگاه آيت‌الله جمی آبادان و تعدادی از کارکنان اين فرودگاه، روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران متنی را جهت تنوير افکار عمومی منتشر کرد.

توضیحات روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به شرح ذیل است:

۱.مدیر مذکور از تیرماه سال گذشته مسئولیت اداره فرودگاه آبادان را بر عهده گرفت و در این مدت زمان، علیرغم واقعه سیل خوزستان و شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات موثر و تحولات اساسی در فرودگاه آبادان از جمله افزایش چشمگیر ظرفیت جابجایی مسافر و پرواز و تمهیدات خاص برای مقابله با گسترش ویروس بدون هیچگونه وقفه در عملیات فرودگاهی و پروازی همزمان با اجرای پروژه‌های زیرساختی اساسی(که در سه دهه اخیر بی‌سابقه بوده است) به انجام رسانده است.

مهمترین پروژه‌های قابل ذکر عبارتند از احداث ترمینال جدید فرودگاه به مساحت ۷۷۰۰ مترمربع و افزایش ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه مسافر به میزان ۸۰۰ هزار نفر، بهسازی ترمینال قدیم به مساحت ۱۷۰۰ مترمربع، محوطه سازی فرودگاه به میزان ۹۷۰۰۰ مترمربع، اتصال برق شهری به ترمینال جدید، انتقال آب جزیره مینو به فرودگاه جهت آبیاری فضای سبز ایجاد شده، ایجاد فضای سبز بلوار و محوطه فرودگاه به مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع، تجهیز ترمینال جدید به دستگاه‌های ایکس ری، گیت وی، مبلمان ترمینالی، کانتر پذیرش مسافر، تسمه نقاله، نصب دو دستگاه موتور ژنراتور برق اضطراری و دو دستگاه چیلر، بهره‌برداری از سالنVIP-CIP فرودگاه.

۲.پس از ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع فرودگاه آبادان، در راستای تسهیل در رسیدگی دستگاه‌های نظارتی به موضوع، شخصا برای جلوگیری از اخلال در روند عادی رسیدگی به پرونده و اداره امور اجرایی و عملیاتی فرودگاه در تاریخ ۲۱ دی ماه از سمت خود استعفا داده است.

۳.اتهام انتسابی به نامبرده به استناد اظهارات یکی از متهمین پرونده انجام شده و تا زمان اثبات می‌باید از انتشار اخبار تخریب کننده و ایجاد شبهه ها پرهیز شود.

۴.جای تاسف است، در شرایطی که اجرای پروژه‌های بی‌سابقه و زیربنایی در فرودگاه آبادان می‌توانست منشا ارایه خدمات مطلوب به مردم این منطقه کم‌برخوردار باشد و باعث امیدواری و رضایتمندی باشد، با انتشار اخبار تخریبی، قبل از تکمیل روند بررسی پرونده، توفیقات حاصل شده را بر کام مردم عزیز خوزستان و شهر آبادان که در دوران دفاع مقدس، فداکاری‌ها کرده و اکنون در انتظار بهره‌مندی هرچند کوچک از توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل منطقه است، تلخ شود.

۵.تشکیل پرونده اتهامی نیازمند طی مراحل قضایی بوده لذا تا صدور رای نهایی و مشخص شدن موضوع، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، با پذیرش استعفای نامبرده، اقدام به تعیین فردی متخصص، متعهد و توانمند به عنوان سرپرست برای فرودگاه آبادان نموده تا ضمن تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های اجرا شده خللی در فعالیت‌های جاری فرودگاه آبادان ایجاد نشود.