شناسهٔ خبر: 88773 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سمنان اعلام کرد:

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت بالای فرودگاه استاندارد شاهرود/ شروع یک نهضت فعال در نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری در سال جاری/ پرواز خارجی می‌تواند در فرودگاه شاهرود برقرار شود/ بهره‌برداری از ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات نوسازی شده از ابتدای سال ۹۹ تاکنون

مراسم وزیر راه و شهرسازی گفت: به واسطه محدودیت منابع، ماشین آلات زیادی در سازمان راهداری وجود دارد که سالهاست به واسطه برخی سیاست ها و شرایطی که وجود داشت از کار افتاده شده بودند. در سال جدید یک نهضت فعالی برای بازسازی ماشین آلات را شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در ادامه سفر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان، ۸ کیلومتر از محور شاهرود – آزادشهر افتتاح شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در جریان این افتتاح در گفت و گو با خبرنگاران درخصوص پروژه های راه و شهرسازی در شاهرود، اظهار داشت: این مسیر مطالبه مردم ترددکننده در این محور و منطقه بود چراکه جاده شاهرود به آزادشهر ترافیک سنگینی دارد.

وی ادامه داد: با افتتاح این ۸ کیلومتر در مجموع ۳۶ کیلومتر این محور چهار بانده شده و مقداری دیگر در اردیبهشت آماده خواهد شد و بقیه نیز شروع شده است. این مسیر در استان سمنان چهارخطه شده و در گلستان هم عملیات شروع شده که ظرف دو سال کار آن تمام می شود.

اسلامی تصریح کرد: در بخش راه های استان سمنان به ویژه در شرق استان تمام سعی بر این است که زیرساخت ها منطبق با نیاز برای عبور ترافیک سنگین بوده و امیدواریم با این کیفیت کار، اقدامات انجام گرفته اثربخش باشد. در این زمینه ۱۸ کیلومتر از محور عباس آباد-کهک در این استان تا خرداد ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

لزوم بهره برداری از فرودگاه شاهرود

وزیر راه و شهرسازی همچنین در فرودگاه شاهرود حضور یافت و در مورد آخرین وضعیت این مجموعه اظهار داشت: در حال حاضر با پیگیری مسئولان، مردم و نمایندگان مجلس حیف است که در این فرودگاه خوب، استاندارد و نو پرواز انجام نشود.

 وی ادامه داد: امیدواریم با رایزنی رئیس فرودگاه و مسئولان استان، ایرلاین ها برای این فرودگاه برنامه پرواز داشته باشند تا این ظرفیت ارزشمند که به وجود آمده به بهره برداری رسیده و مورد استفاده قرار گیرد.

اسلامی افزود: مرز هوایی آن شناخته شده بوده و می تواند پرواز خارجی هم داشته باشد. نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که باید پیگیری شود که مسافر وجود داشته باشد. قطعا اگر تقاضا باشد، پروازها قطع نشده و مورد استفاده مردم قرار خواهد گرفت.

در سمنان مشکل تامین زمین برای طرح اقدام ملی نیست

وزیر راه و شهرسازی در مورد وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان گفت: درخصوص مسکن، سرانه برخورداری مسکن ملکی مردم در استان سمنان بالاست. در مورد طرح اقدام ملی و ثبت نام انجام شده به اندازه لازم زمین پیش بینی شده است  که در یکی دو مورد که باید زمین اختصاص داده می شد در گفت و گویی که با استاندار داشتیم تصمیمات لازم گرفته شد تا جوانان از آن بهره مند شوند.

ایجاد یک نهضت فعال در بازسازی ماشین آلات راهداری

بازدید از نوسازی تجهیزات راهداری در استان بخش دیگری از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان بود. اسلامی در این زمینه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: وزارت راه وشهرسازی از حدود ۲۲۰ هزار کیلومتر راه نگهداری می کند که در این میان سمنان نیز یکی از استان های پهناور است.

وی افزود: به واسطه محدودیت منابع، ماشین آلات زیادی در سازمان راهداری وجود دارد که سالهاست به واسطه برخی سیاست ها و شرایطی که وجود داشت از کار افتاده شده بودند. در سال جدید یک نهضت فعالی برای بازسازی ماشین آلات را شاهد هستیم. یکی از این موارد امروز در سفر به شاهرود مورد بازدید قرار گرفت که ۳۶ دستگاه ماشین آلات که سرمایه قابل ملاحظه ای است، بازسازی شده بودند.

وی تصریح کرد: بحث نوسازی ماشین آلات از ابتدای سال تاکنون در چهار نوبت اتفاق افتاده است که شاهد بهره برداری دوباره از ۱۵۰ دستگاه بوده ایم که با چندمیلیون هزینه دوباره این ماشین آلات میلیاردی به مدار اضافه شده اند.

لازم به ذکر است وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روز خود به استان سمنان از بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد، احداث باند دوم محور دامغان – معلمان به طول حدود ۱۰۰ کیلومتر، طرح اقدام ملی مسکن شامل طرح ۲۰۸ واحد بهارستان و طرح ۶۹ واحدی امید بازدید کرد.

همچنین در این سفر با حضور وزیر راه و شهرسازی ۸ کیلومتر از باند دوم محور آزادشهر – شاهرود در استان سمنان افتتاح شد. حضور در فرودگاه شاهرود و پروژه احداث و توسعه راه اصلی ۵۳ کیلومتری درجه ۲ غیرشریانی میامی -جیلان- کلاته خیج از دیگر از دیگر مواردی بود که مورد بازدید محمد اسلامی قرار گرفت.